PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze Premiery Gier Październik 2019 - Trine 4, Call of Duty: Modern Warfare, MediEvil

Aplikacja Startowa SteamVR Przeszła Ciekawą Transformację

Aplikacja Startowa SteamVR Przeszła Ciekawą Transformację

Interface SteamVR został zaktualizowany i szczerze powiedziawszy zmienił się nie do poznania, między innymi dlatego, że teraz wygląda jak... dom!

SteamVR, który pozwala na uruchamianie gier z poziomu wirtualnej rzeczywistości zmienił się niesamowicie, na dobre. Podczas każdorazowego rozpoczynania sesji VR, użytkownik zostaje przeniesiony do wirtualnego domu, który początkowo jest skromnie umeblowany, co możemy w bardzo prosty sposób zmienić - wirtualne mieszkanie każdego gracza może być przez niego dowolnie umeblowane i spersonalizowane. W grę wchodzi także taras, z którego mamy widok na wytypowaną przez nas okolicę, którą pobieramy z Warsztatu Steama. Może to być centrum Gotham City z Batmana, sceneria wyjęta żywcem z Wiedźmina lub coś zupełnie innego.


Tworzenie awatara Steam VR Home

Sercem każdego wirtualnego domostwa jest wielki, wiszący na ścianie ekran, który pozwala na przeglądanie listy posiadanych przez danego użytkownika gier, a także na oglądanie grafik steamowej społeczności. Oprócz tego możliwości interakcji są jeszcze mocno ograniczone, ale musimy pamiętać, że obecnie Steam VR Home jest w pierwotnej, wczesnej fazie, która na pewno zostanie jeszcze dopracowana. Całość przypomina w pewnym stopniu grę JanusVR, pozwalającą na przeglądanie sieci w wirtualnym środowisku, pomijając już inne aplikacje, które skupiają się wyłącznie na projektowaniu i meblowaniu.

Najlepszą i najciekawszą nowością są jednak funkcje socjalne. To, co ucieszy przede wszystkim fanów Role Playu jest możliwość zapraszania innych użytkowników do swojego wirtualnego domu. Oprócz tego możemy zaproszonych gości zabrać na spacer po dostępnych w steamowym Warsztacie wirtualnych środowiskach. Może to być dla przykładu wyprawa na Marsa, do biura Valve lub innego dowolnego miejsca, które znajdziemy (lub wykonamy) za pomocą Steam Workshop.


Nowe "słodycze" w Workshopie

Uruchomienie nowej wersji aplikacji startowej wymaga jej zaktualizowania do SteamVR Home Beta Update. Taką możliwość można znaleźć we właściwościach SteamVR.

blog comments powered by Disqus
Aplikacja Startowa SteamVR Przeszła Ciekawą Transformację