Pierwszy Prawdziwy Robocop w Historii Rozpoczął Służbę w Dubaju

Pierwszy Prawdziwy Robocop w Historii Rozpoczął Służbę w Dubaju

Pisząc "Robocop" nie mam na myśli fikcyjnej postaci z filmów sci-fi, lecz robota-policjanta z prawdziwego zdarzenia, który właśnie rozpoczął pracę w prawdziwym świecie.

Pierwszy robo-glina nie jest wprawdzie cyborgiem niczym Alex Murphy, a całkowicie zmechanizowaną jednostką. W zasadzie jest to zmodernizowany robot serwisowy REEL firmy PAL-ROBOTICS, który teraz ma nieco mniej cywilne funkcje. Maszyna nie posiada żadnego uzbrojenia, ale jest wyposażona w zestaw kamer, z których obraz jest przesyłany na żywo do policyjnego centrum dowodzenia. Jak twierdzi Generalny Dyrektor Policji w Dubaju - dzięki takim jednostkom obywatele mogą czuć się dużo bezpieczniej, ponieważ taki funkcjonariusz może być na służbie 24 godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu.Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!


Policyjny REEL nie posiada żadnego uzbrojenia, jednak jest interaktywny - ludzie mogą korzystać z umieszczonego na jego torsie panelu dotykowego, aby zgłosić wykroczenie lub przestępstwo, opłacić grzywnę czy pozyskać potrzebne informacje. 

Prezentacja policyjnego REEL-a


Kamery - duży wybór i przystępne ceny >>>


To jednak jedynie dopiero początek tej rewolucji. Do roku 2030 policja w Dubaju planuje wymienić przynajmniej 25% żywych funkcjonariuszy na mechaniczne odpowiedniki. Kolejny model, jaki ma wyjść na ulice to trzymetrowy robot, który będzie zdalnie kontrolowany przez odpowiedzialnego zań człowieka. Ta maszyna będzie mogła osiągać prędkość do 80km/h, a także będzie uzbrojona w ciężki sprzęt.


Akcesoria do monitoringu - sprawdź, zanim kupisz >>>


Jakie drony i akcesoria są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dronów i akcesoriów z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które drony i akcesoria warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Xiaomi Mi Drone Xiaomi Mi DroneBest of the best!
2Overmax X Bee Drone 3.1 Overmax X Bee Drone 3.1 Sprawdź sam
3DJI Phantom 3 Professional DJI Phantom 3 Professional Ten ma niezłą cenę!
4Overmax X BEE DRONE 7.1 Overmax X BEE DRONE 7.1 Polecany model
5DJI Phantom 3 Standard DJI Phantom 3 Standard Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking Dronów - Najpopularniejsze Modele na Polskim Rynku

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more