PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Dobre suszarko-lokówki do 100 zł |TOP 5|

Pierwszy Prawdziwy Robocop w Historii Rozpoczął Służbę w Dubaju

Pierwszy Prawdziwy Robocop w Historii Rozpoczął Służbę w Dubaju

Pisząc "Robocop" nie mam na myśli fikcyjnej postaci z filmów sci-fi, lecz robota-policjanta z prawdziwego zdarzenia, który właśnie rozpoczął pracę w prawdziwym świecie.

Pierwszy robo-glina nie jest wprawdzie cyborgiem niczym Alex Murphy, a całkowicie zmechanizowaną jednostką. W zasadzie jest to zmodernizowany robot serwisowy REEL firmy PAL-ROBOTICS, który teraz ma nieco mniej cywilne funkcje. Maszyna nie posiada żadnego uzbrojenia, ale jest wyposażona w zestaw kamer, z których obraz jest przesyłany na żywo do policyjnego centrum dowodzenia. Jak twierdzi Generalny Dyrektor Policji w Dubaju - dzięki takim jednostkom obywatele mogą czuć się dużo bezpieczniej, ponieważ taki funkcjonariusz może być na służbie 24 godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu.

Policyjny REEL nie posiada żadnego uzbrojenia, jednak jest interaktywny - ludzie mogą korzystać z umieszczonego na jego torsie panelu dotykowego, aby zgłosić wykroczenie lub przestępstwo, opłacić grzywnę czy pozyskać potrzebne informacje. 

Prezentacja policyjnego REEL-aTo jednak jedynie dopiero początek tej rewolucji. Do roku 2030 policja w Dubaju planuje wymienić przynajmniej 25% żywych funkcjonariuszy na mechaniczne odpowiedniki. Kolejny model, jaki ma wyjść na ulice to trzymetrowy robot, który będzie zdalnie kontrolowany przez odpowiedzialnego zań człowieka. Ta maszyna będzie mogła osiągać prędkość do 80km/h, a także będzie uzbrojona w ciężki sprzęt.

blog comments powered by Disqus
Pierwszy Prawdziwy Robocop w Historii Rozpoczął Służbę w Dubaju