Facebook Może Zostać Zablokowany w Polsce z Powodu Hazardu

Facebook Może Zostać Zablokowany w Polsce z Powodu Hazardu

Polscy urzędnicy znaleźli kruczek prawny, który w zasadzie pozwala na zdjęcie Facebooka z obiegu. Chodzi o znowelizowaną kilka miesięcy temu ustawę hazardową.

Zgodnie z nowymi przepisami, które zostały zawarte w zaktualizowanej ustawie, Ministerstwo Finansów prowadzi rejestr stron, na których oferowane są nielegalne gry hazardowe. Na taką listę trafiają portale, które są wykorzystywane do urządzania gier hazardowych bez wymaganych koncesji, licencji i zezwoleń, skierowane do użytkowników na terytorium naszego państwa. Domeny, które trafią do rejestru są blokowane, a odwiedzający je użytkownicy otrzymują komunikat o tym, że strona jest wykorzystywana w niewłaściwym celu.


Najlepsze telefony komórkowe i smartfony - sprawdź, zanim kupisz >>>


Slotomania

Już pod koniec kwietnia poseł Jan Wilk z listy Kukiza pisał interpelację w sprawie Facebooka. Chodzi o konkretne gry, które oferuje gigant społecznościowy - Real Vegas, Slotomania oraz Vegas Stars Casino. Zgodnie z przepisami, urządzający gry hazardowe naruszają monopol państwa i podlegają dodatkowej karze pieniężnej. Poseł próbował się dowiedzieć, czy w przypadku witryny Zuckerberga zostanie nałożona kara pieniężna, czy trafi ona na listę nielegalnych portali oraz czy osoby grające w takie gry powinny obawiać się postępowań karnoskarbowych.


Komputery stacjonarne - duży wybór i solidne ceny >>>


Odpowiedzią Wiceministra Finansów była informacja o tym, że urzędnicy już badają ten przypadek, czyli zostały podjęte tzw. czynności sprawdzające, a uzyskane i zabezpieczone w ich wyniku materiały, zostaną poddane analizie, celem podjęcia dalszych działań, zgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych, więc prawdopodobnie w bardzo niedługim czasie dowiemy się, co będzie dalej z tą platformą społecznościową w Polsce. Z Facebooka korzysta obecnie około 20 milionów Polaków.Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!


Jakie notebooki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu notebooków z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które notebooki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Acer Aspire F5-573G Acer Aspire F5-573GBest of the best!
2Dell Inspiron 15 ( 5567 ) i5-7200U Dell Inspiron 15 ( 5567 ) i5-7200U Sprawdź sam
3Acer E5-575 Acer E5-575 Ten ma niezłą cenę!
4Lenovo IdeaPad 310 Lenovo IdeaPad 310 Polecany model
5Kiano SlimNote Kiano SlimNote Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Notebooki Jakich Nie Znacie - TOP 30 Laptopów Dla Każdego!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more