PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Facebook Może Zostać Zablokowany w Polsce z Powodu Hazardu

Facebook Może Zostać Zablokowany w Polsce z Powodu Hazardu

Polscy urzędnicy znaleźli kruczek prawny, który w zasadzie pozwala na zdjęcie Facebooka z obiegu. Chodzi o znowelizowaną kilka miesięcy temu ustawę hazardową.

Zgodnie z nowymi przepisami, które zostały zawarte w zaktualizowanej ustawie, Ministerstwo Finansów prowadzi rejestr stron, na których oferowane są nielegalne gry hazardowe. Na taką listę trafiają portale, które są wykorzystywane do urządzania gier hazardowych bez wymaganych koncesji, licencji i zezwoleń, skierowane do użytkowników na terytorium naszego państwa. Domeny, które trafią do rejestru są blokowane, a odwiedzający je użytkownicy otrzymują komunikat o tym, że strona jest wykorzystywana w niewłaściwym celu.

Najlepsze telefony komórkowe i smartfony - sprawdź, zanim kupisz >>>

Slotomania

Już pod koniec kwietnia poseł Jan Wilk z listy Kukiza pisał interpelację w sprawie Facebooka. Chodzi o konkretne gry, które oferuje gigant społecznościowy - Real Vegas, Slotomania oraz Vegas Stars Casino. Zgodnie z przepisami, urządzający gry hazardowe naruszają monopol państwa i podlegają dodatkowej karze pieniężnej. Poseł próbował się dowiedzieć, czy w przypadku witryny Zuckerberga zostanie nałożona kara pieniężna, czy trafi ona na listę nielegalnych portali oraz czy osoby grające w takie gry powinny obawiać się postępowań karnoskarbowych.

Odpowiedzią Wiceministra Finansów była informacja o tym, że urzędnicy już badają ten przypadek, czyli zostały podjęte tzw. czynności sprawdzające, a uzyskane i zabezpieczone w ich wyniku materiały, zostaną poddane analizie, celem podjęcia dalszych działań, zgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych, więc prawdopodobnie w bardzo niedługim czasie dowiemy się, co będzie dalej z tą platformą społecznościową w Polsce. Z Facebooka korzysta obecnie około 20 milionów Polaków.


Top10 Smartfonów do 1000zł

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Facebook Może Zostać Zablokowany w Polsce z Powodu Hazardu