PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Trwa Inwazja Snapbotsów na Europę - Debiut Snapchat Spectacles

Trwa Inwazja Snapbotsów na Europę - Debiut Snapchat Spectacles

W Londynie, Paryżu, Wenecji, Berlinie i Barcelonie pojawiły się specjalne automaty - Snapbots, dzięki którym Europejczycy mogą zakupić innowacyjne okulary Snapchat Spectacles, zdolne do nagrywania krótkich sekwencji wideo.

Amerykańska premiera tego urządzenia nie przeszła bez echa, czego wynikiem były rozmaite aukcje, podczas których cena produktu była celowo zawyżana. Europejczycy w końcu mogą bez przeszkód zakupić ten produkt nie tylko na stronie internetowej spectacles.com, ale także w jednej z europejskich stolic, w których pojawiły się nietypowe maszyny vendingowe - snapbots. To pierwszy raz, kiedy te okulary są dostępne w innym miejscu niż Stany Zjednoczone.


Zeszłoroczna premiera w USA okazała się niebywałym sukcesem. Punkty, w których można było zakupić Snapchat Spectacles były dosłownie oblegane. Nie chodzi oczywiście o sam design okularów, który nie musi przypaść do gustu każdemu, ale o ich funkcjonalność - są zdolne do nagrywania krótkich, 10-sekundowych nagrań i przesyłania ich do telefonu właściciela lub na jego konto Snapchat. W każdym razie nie jest to sprzęt dla "tajniaków", ponieważ te "bryle" są widoczne już z daleka - są duże, kolorowe i mają nietypowy wygląd, a same obiektywy są dodatkowo podkreślane kolorową obwódką.

Snapchat SpectaclesBiorąc pod uwagę wiadomy koszt transportu oraz europejskie prawa podatkowe, można było się spodziewać tego, że zapłacimy drożej niż Amerykanie. Dokładnie tak się stało. W USA koszt ich zakupu wynosi około 490 zł, w Europie zapłacimy jakieś 650 zł. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i po jego konfiguracji w zasadzie używamy tylko jednego przycisku, aby zacząć nagrywanie, a cała reszta odbywa się automatycznie.

blog comments powered by Disqus
Trwa Inwazja Snapbotsów na Europę - Debiut Snapchat Spectacles