PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Wielordzeniowy Król Wydajności - Premiera AMD Ryzen Threadripper

  • Dodano: 10 miesięcy, 1 tydzień temu
  • Ocena: (4) (0)
Wielordzeniowy Król Wydajności - Premiera AMD Ryzen Threadripper

Producenci sprzętu komputerowego nie zatrzymują się w wyścigu o najlepsze osiągi. Tym razem pod lupę bierzemy procesory, a dokładniej nowości od “Czerwonych”.

Premiera AMD Ryzen Threadripper

W dniu dzisiejszym, tj. 10.08.2017, odbyła się premiera zapowiedzianych procesorów AMD Ryzen Threadripper. Wspomniałem Wam o nich w newsie dotyczącym konferencji AMD, który znajdziecie tutaj.

Najpopularniejsze procesory ostatnich miesięcy? My już znamy, sprawdź!

Procesory Ryzen Threadripper już na rynku!Nowe jednostki obliczeniowe od AMD to prawdziwe bestie. W nowej linii króluje 1950X - procesor 16-rdzeniowy oraz 32-wątkowy. Bazowe taktowanie tego potwora wynosi 3,4 GHz, które wzrasta w trybie Boost do 4,0 GHz. Dodatkowo posiada 64 linie PCIe oraz 180W TDP. Kolejny procesor to Ryzen Threadripper 1920X - 12 rdzeni, 24 wątki i taktowanie 3,5 GHz/4.0 GHz. Tutaj również 64 linie PCie i 180W TDP. Serię kończy 1900X - najsłabszy z nich, lecz wciąż bardzo wydajny. Otrzymujemy 8 rdzeni fizycznych i 16 wątków. Taktowanie bazowe 3,8 GHz, w trybie Boost 4,0 GHz.

 

Pierwsze Threadrippery już u testerów!Nowe Ryzeny uzupełnią pokaźną kolekcję procesorów AMD. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie - począwszy od budżetowych graczy, po wymagających użytkowników i - z nadejściem serii Threadripper -  profesjonalistów. Bowiem ta seria skierowana jest głównie do tej ostatniej grupy. Mimo, iż jej walory można wykorzystać również w grach, to nie jest to jej najmocniejsza strona. Jednakże, praca profesjonalna to to, w czym króluje Threadripper. Będzie podstawą systemu najbardziej wymagających użytkowników - grafików, montażystów wideo czy audio. Nie straszna mu praca z maszynami wirtualnymi, renderingiem czy kompilowaniem.

Planujesz zbudować zestaw do montażu wideo? Mamy coś dla Ciebie!

Procesor Threadripper króluje w wydajności!Wszyscy z nas na to czekają - porównania z produktami od Intela. Nie ma się co dziwić - Ryzen 1950X w zastosowaniach wielowątkowych deklasuje jednostkę “Niebieskich”, 10-rdzeniowego i9-7900X. Przewaga AMD zaczyna się już w podstawowych benchmarkach, trwa w fotorealistycznym renderingu, eksportowaniu filmów w 4K czy szyfrowaniu danych.Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?


Procesor przychodzi w specjalnej ramce montażowej.


Ryzen Threadripper 1950X oraz 1920X są już dostępne na rynku. Na wersję 1900X przyjdzie nam zaczekać do 31 sierpnia br.


blog comments powered by Disqus
Wielordzeniowy Król Wydajności - Premiera AMD Ryzen Threadripper
Autor: Szymon Szott