PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Ekskluzywne lodówki do 2500 zł |TOP 10|

IFA 2017 - Western Digital Bierze Się za Chmurę

Szybki spis treści
IFA 2017 - Western Digital Bierze Się za Chmurę

Nie zwalniamy tempa w temacie targów IFA 2017. Wciąż obracamy się w obszarze pracy profesjonalnej - swoje produkty zaprezentowała popularna firma Western Digital. Znamy ich głównie z dobrej jakości nośników pamięci. Czy coś się zmieni?

Chmura od WD!

Amerykańska marka wciąż skupia swoją uwagę na dyskach - tym razem są one jednak wirtualne, w chmurze. Globalny lider rozwiązań storage oficjalnie pochwalił się dwoma produktami - WD My Cloud Home oraz My Cloud Home Duo. Stworzą one prywatną przestrzeń w chmurze - użytkownik zyska łatwy dostęp do przechowywania w jednym miejscu multimediów i dokumentów.

Nowe urządzenia od Western Digital obok siebie.Już teraz wiemy, że przeciętny użytkownik korzysta z około 14 różnych urządzeń, aby magazynować swoje dane. Obliczono również, że wykorzystywana przez nas średnia przestrzeń zwiększy się o 4,5 TB w ciągu roku. Te dane są coraz bardziej rozproszone - Western Digital postanowiło podjąć próbę zebrania ich w jednym miejscu. Jak mówi producent, celem jest zapewnienie wszechstronnego rozwiązania, które pozwoli na przechowanie kolekcji zdjęć, filmów i innych plików przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i komfortu.

“Ułatwienie użytkownikom uporządkowania ich zbiorów jest dla Western Digital priorytetem”

Teraz coś więcej o samych urządzeniach. Zostały one zaprojektowane tak, aby automatycznie i stale kopiowały wskazane dane z komputerów i smartfonów wprost do chmury. Również pliki z zewnętrznych dysków i kart mogą zostać szybko zaimportowane do wirtualnego dysku. Oba produkty są powiązane z publicznymi platformami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi. Warto dodać, że przechowywane multimedia mogą być odtwarzane na ekranie telewizora smart lub smartfona - pozwala na to aplikacja Plex.

Na targach IFA 2017 zaprezentował się również Acer>>>

Urządzenie WD My Cloud Home na półce.Całość obsługi, jak i konfiguracji wstępnej, przeprowadzamy za pomocą aplikacji mobilnej. To właśnie dzięki niej wskazujemy pliki gotowe do udostępnienia lub odtworzenia z dowolnego miejsca na ziemi. Tak jak wspomniałem, dostępne są dwie wersje, różnią się one pojemnością. WD My Cloud Home pozwoli na dostęp do 2, 3, 4, 6 lub 8 TB miejsca, natomiast model My Cloud Home Duo oferuje możliwość zainstalowania dwóch dysków na raz i korzystanie aż z 16 TB pojemności.

Na IFA 2017 nie mogło zabraknąć Philipsa! Sprawdź co przygotował dla nas gigant>>>

Urządzenie WD My Cloud Home Duo na półce.


Nowe urządzenia od WD pojawią się w Polsce w październiku br.


blog comments powered by Disqus
IFA 2017 - Western Digital Bierze Się za Chmurę