PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

IFA 2017 - Western Digital Bierze Się za Chmurę

Podsumowanie

IFA 2017 - Western Digital Bierze Się za Chmurę

Nie zwalniamy tempa w temacie targów IFA 2017. Wciąż obracamy się w obszarze pracy profesjonalnej - swoje produkty zaprezentowała popularna firma Western Digital. Znamy ich głównie z dobrej jakości nośników pamięci. Czy coś się zmieni?

Chmura od WD!

Amerykańska marka wciąż skupia swoją uwagę na dyskach - tym razem są one jednak wirtualne, w chmurze. Globalny lider rozwiązań storage oficjalnie pochwalił się dwoma produktami - WD My Cloud Home oraz My Cloud Home Duo. Stworzą one prywatną przestrzeń w chmurze - użytkownik zyska łatwy dostęp do przechowywania w jednym miejscu multimediów i dokumentów.

Nowe urządzenia od Western Digital obok siebie.Już teraz wiemy, że przeciętny użytkownik korzysta z około 14 różnych urządzeń, aby magazynować swoje dane. Obliczono również, że wykorzystywana przez nas średnia przestrzeń zwiększy się o 4,5 TB w ciągu roku. Te dane są coraz bardziej rozproszone - Western Digital postanowiło podjąć próbę zebrania ich w jednym miejscu. Jak mówi producent, celem jest zapewnienie wszechstronnego rozwiązania, które pozwoli na przechowanie kolekcji zdjęć, filmów i innych plików przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i komfortu.

“Ułatwienie użytkownikom uporządkowania ich zbiorów jest dla Western Digital priorytetem”

Teraz coś więcej o samych urządzeniach. Zostały one zaprojektowane tak, aby automatycznie i stale kopiowały wskazane dane z komputerów i smartfonów wprost do chmury. Również pliki z zewnętrznych dysków i kart mogą zostać szybko zaimportowane do wirtualnego dysku. Oba produkty są powiązane z publicznymi platformami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi. Warto dodać, że przechowywane multimedia mogą być odtwarzane na ekranie telewizora smart lub smartfona - pozwala na to aplikacja Plex.

Na targach IFA 2017 zaprezentował się również Acer>>>

Urządzenie WD My Cloud Home na półce.Całość obsługi, jak i konfiguracji wstępnej, przeprowadzamy za pomocą aplikacji mobilnej. To właśnie dzięki niej wskazujemy pliki gotowe do udostępnienia lub odtworzenia z dowolnego miejsca na ziemi. Tak jak wspomniałem, dostępne są dwie wersje, różnią się one pojemnością. WD My Cloud Home pozwoli na dostęp do 2, 3, 4, 6 lub 8 TB miejsca, natomiast model My Cloud Home Duo oferuje możliwość zainstalowania dwóch dysków na raz i korzystanie aż z 16 TB pojemności.

Na IFA 2017 nie mogło zabraknąć Philipsa! Sprawdź co przygotował dla nas gigant>>>

Urządzenie WD My Cloud Home Duo na półce.


Nowe urządzenia od WD pojawią się w Polsce w październiku br.Top10 Smartfonów do 1000zł

Jakie dyski sieciowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dysków sieciowych z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które dyski sieciowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Synology DS216J Synology DS216JBest of the best!
2WD My Cloud 4TB WD My Cloud 4TB Sprawdź sam
3Synology DS216+II Synology DS216+II Ten ma niezłą cenę!
4Synology Diskstation Ds115J Synology Diskstation Ds115J Polecany model
5QNAP HS-251+ QNAP HS-251+ Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Kupujemy Dyski Sieciowe NAS – Nasze TOP 10!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
IFA 2017 - Western Digital Bierze Się za Chmurę