PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wydajne żelazka do prasowania do 200 zł |TOP 5|

Tanie Myszki dla Graczy od Zalman - Czy Będzie Rewolucja?

Tanie Myszki dla Graczy od Zalman - Czy Będzie Rewolucja?

Sprzęt gamingowy nie jest tani, a każdy z nas chciałby mieć ten najlepszy. Dobre peryferia to większy komfort i precyzja w grach, co za tym idzie - lepsze wyniki. Co zrobić, aby połączyć tanie z dobrym?

Tanie granie - wersja Zalman

Odpowiedź na to pytanie podaje firma Zalman. Proponuje ona dwie nowe myszki, które mają łączyć niską cenę z wysoką wydajnością. Są to optyczne gryzonie, które bazują na sprawdzonych sensorach i prostych rozwiązaniach. Ma to być droga do serc o wiele większej grupy odbiorców niż ta, którą obierają drogie gamingowe konstrukcje.

Nowe myszki Zalmana są bardzo tanie. Jak będzie z wydajnością?

ZALMAN ZM-M501R

Pierwsza nowość to przewodowy gryzoń o wymiarach 124 x 66,5 x 39 mm. Jej waga to 140 gramów, lecz producent pamiętał o potrzebach wszystkich - dla lubiących lżejsze myszki przygotował wymienny odważnik 20 g. Dzięki niemu można zredukować wagę urządzenia, wszystko po to, aby jeszcze lepiej spersonalizować myszkę wedle własnych upodobań. Na obudowie znajduje się siedem przycisków, którym przypisano odmienne komendy. Produkt bazuje na cenionym sensorze optycznym Avago A3050. Posiada on czterostopniową regulację DPI, która pozwala na skorygowanie ustawień w zakresie od 800 do 4000 jednostek. Częstotliwość próbkowania wynosi 500 Hz. Zmianę ustawień sygnalizuje wbudowana dioda LED. Producent deklaruje, że gryzoń przetrwa nawet 5 milionów kliknięć. Największa zaleta to cena - jedynie 51 zł.

Model ZM-M501R to myszka uniwersalna.

ZALMAN ZM-M600R

Przełączniki Omron gwarantują wysoką żywotność.

Druga mysz to nieco mocniejszy zawodnik. Bazuje on na sensorze Avago 3090, który może pracować w zakresie 600-4000 DPI. Częstotliwość próbkowania sięga 1000 Hz. Co więcej, M600R posiada własny, 32-bitowy procesor. W tak tanim urządzeniu to mocny plus. Zastosowano przełączniki Omron, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością - w tym wypadku do 20 milionów kliknięć. Kształt gryzonia jest symetryczny, a więc będzie on dobrym wyborem zarówno dla leworęcznych, jak i praworęcznych graczy. Myszka nie posiada wymyślnych dodatków, czy niepotrzebnych udziwnień. Również leworęczni nie mają się czego obawiać, gdyż mysz nie posiada bocznych przycisków “góra” i “dół”. Ich rolę pełni przełącznik “Z”, znajdujący się pod rolką przewijania. Wymiary myszki to 63 x 115 x 38 mm, waży 90 g. Cena? Około 89 zł.Myszki M600R to gryzonie dla bardziej wymagających.

blog comments powered by Disqus
Tanie Myszki dla Graczy od Zalman - Czy Będzie Rewolucja?
Autor: Szymon Szott