PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Apple Stworzy Sensor 3D dla Serii iPhone!

  • Dodano: 4 miesiące, 1 tydzień temu
  • Ocena: (1) (0)
Apple Stworzy Sensor 3D dla Serii iPhone!

Najnowsze doniesienia technologiczne mówią, że Apple pracuje nad specjalnym sensorem 3D, który będzie zaimplementowany do najnowszego dziecka giganta z Cupertino! Czy czeka nas mała rewolucja, a może jedynie powtórka z innych tego typu projektów, które umarły śmiercią naturalną? Zapraszam!

Technologia VR jak i jej pokrewne, coraz głębiej wnikają w nasze życie. Do niedawna był to skrawek tej technologii, która zdawać by się mogła, że jest dość odległa i mało przystępna. Jednakże, z biegiem ostatnich lat zdołała rozpowszechnić się w dużym stopniu i kolejni giganci pragną pokazać coś swojego. Wg doniesień wyjątkowo wiarygodnych źródeł, gigant z Cupertino pracuje nad trójwymiarowym sensorem dla nowego iPhone'a, który to pojawi się w 2019!

Technologia HoloLens od Microsoftu

Wielu zdaje sobie z tego sprawę, jak bardzo wydajnym urządzeniem jest najnowsze dziecko Apple. Ponadto, zostało ono wyposażone w takie technologie jak TrueDepth, animowane Emoji, technologię AR oraz Face ID. Każda z nich będzie miała po trosze swoje zastosowanie w nowej technologii, którą ma na swój sposób zaimplementować amerykański gigant. O co chodzi z tym trójwymiarowym sensorem? Zapewne, pamiętacie jeszcze czasy kiedy Microsoft promował HoloLens. Specjalne gogle miały na pomóc w nakładaniu wirtualnych elementów na świat rzeczywisty. 

Project Tango od Google

Sprawa podobnie wygląda w przypadku wujaszka Google'a i jego projektu Tango. Apple ma w tym aspekcie znacząco się wyróżniać, bowiem nie będziemy potrzebowali ani specjalistycznych gogli czy może tabletu. Wystarczy jedynie smartfon.Chyba, że firma zdecyduje się pójść w stronę rozwiązań Lenovo i stworzy dołączany do iPhone'a specjalny moduł. Rzecz niby prosta, ale i skuteczna w minimalizowaniu konieczności posiadania dodatkowego wyposażenia.

Problemy AR w iPhone X

Pytanie brzmi, kto pomoże panom z Cupertino w stworzeniu tegoż urządzenia? Plotki głoszą, że będzie to jedna z czterech firm: Infineon Technologies AG, Sony, STMicroelectronics NV lub Panasonic. Jakiego partnera firma z nadgryzionym jabłuszkiem w logo nie wybierze, niemalże pewne jest osiągnięcie sukcesu przez tę firmę. Wątpliwe jest, aby całość zakończyła się na zaimplementowanej już technologii AR (Rzeczywistości Rozszerzonej), która ma pewne problemy z pionowymi płaszczyznami i ich poprawną identyfikacją. Co o tym sądzicie?Zapraszam serdecznie do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Apple Stworzy Sensor 3D dla Serii iPhone!