PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki wybrać Smartfon? Poradnik

Apple Stworzy Sensor 3D dla Serii iPhone!

Apple Stworzy Sensor 3D dla Serii iPhone!

Najnowsze doniesienia technologiczne mówią, że Apple pracuje nad specjalnym sensorem 3D, który będzie zaimplementowany do najnowszego dziecka giganta z Cupertino! Czy czeka nas mała rewolucja, a może jedynie powtórka z innych tego typu projektów, które umarły śmiercią naturalną? Zapraszam!

Technologia VR jak i jej pokrewne, coraz głębiej wnikają w nasze życie. Do niedawna był to skrawek tej technologii, która zdawać by się mogła, że jest dość odległa i mało przystępna. Jednakże, z biegiem ostatnich lat zdołała rozpowszechnić się w dużym stopniu i kolejni giganci pragną pokazać coś swojego. Wg doniesień wyjątkowo wiarygodnych źródeł, gigant z Cupertino pracuje nad trójwymiarowym sensorem dla nowego iPhone'a, który to pojawi się w 2019!

Technologia HoloLens od Microsoftu

Wielu zdaje sobie z tego sprawę, jak bardzo wydajnym urządzeniem jest najnowsze dziecko Apple. Ponadto, zostało ono wyposażone w takie technologie jak TrueDepth, animowane Emoji, technologię AR oraz Face ID. Każda z nich będzie miała po trosze swoje zastosowanie w nowej technologii, którą ma na swój sposób zaimplementować amerykański gigant. O co chodzi z tym trójwymiarowym sensorem? Zapewne, pamiętacie jeszcze czasy kiedy Microsoft promował HoloLens. Specjalne gogle miały na pomóc w nakładaniu wirtualnych elementów na świat rzeczywisty. 

Project Tango od Google

Sprawa podobnie wygląda w przypadku wujaszka Google'a i jego projektu Tango. Apple ma w tym aspekcie znacząco się wyróżniać, bowiem nie będziemy potrzebowali ani specjalistycznych gogli czy może tabletu. Wystarczy jedynie smartfon.Chyba, że firma zdecyduje się pójść w stronę rozwiązań Lenovo i stworzy dołączany do iPhone'a specjalny moduł. Rzecz niby prosta, ale i skuteczna w minimalizowaniu konieczności posiadania dodatkowego wyposażenia.

Problemy AR w iPhone X

Pytanie brzmi, kto pomoże panom z Cupertino w stworzeniu tegoż urządzenia? Plotki głoszą, że będzie to jedna z czterech firm: Infineon Technologies AG, Sony, STMicroelectronics NV lub Panasonic. Jakiego partnera firma z nadgryzionym jabłuszkiem w logo nie wybierze, niemalże pewne jest osiągnięcie sukcesu przez tę firmę. Wątpliwe jest, aby całość zakończyła się na zaimplementowanej już technologii AR (Rzeczywistości Rozszerzonej), która ma pewne problemy z pionowymi płaszczyznami i ich poprawną identyfikacją. Co o tym sądzicie?Zapraszam serdecznie do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Apple Stworzy Sensor 3D dla Serii iPhone!