PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Far Cry: New Dawn – Skok na kasę?

EA Wstrzymuje Mikrotransakcje w Battlefront II - Oburzeni Gracze i Nielegalny Hazard

EA Wstrzymuje Mikrotransakcje w Battlefront II - Oburzeni Gracze i Nielegalny Hazard

EA wstrzymało dziś możliwość przeprowadzania mikro-transakcji w Battlefront II! Czy to posypanie głowy popiołem, czy po prostu próba obrony przed ostatnio rozpoczętym śledztwem w Belgii i Holandii, biorącym na celownik loot-boxy jako nielegalny hazard. Co obstawiacie?

EA wycofuje mikro-transakcje z Battlefront II - śledztwo o hazard w tle

Ten miesiąc zdecydowanie nie jest najlepszym w historii EA. Niechlubny rekord na reddicie, fala refundacji Battlefronta II, a teraz wreszcie śledztwo w sprawie domniemania internetowego hazardu poprzez loot-boxy, który w Belgii i Holandii jest zakazany, bo w sumie nabywamy coś kompletnie losowego i nie znamy tego wartości podejmując decyzję zakupową. EA naważyło piwa i dzisiaj zaczęło powoli je podpijać, dezaktywując mikro-transakcje w swoim najnowszym tytule.

Jak widać, z agresywnej postawy DICE na reddicie zostało tylko duże "Sorry". Nic jednak dziwnego, że zebrali cięgi, projektując grę w taki sposób, by wręcz wymusić na graczu zakup ich skrzynek w grze, która sama w sobie sporo kosztuje. Albo grindujesz, albo płacisz, a nawet jeżeli grindujesz, to tryb Arcade też ma ograniczenia co do możliwości zarabiania, które są nawet na 14-godzinnym cool-downie. Wciąż nie wiem, czy ten ruch ma na celu wydojenie jeszcze z pieniędzy tych, którzy przez całe larum Battlefronta II nie kupili, by potem znów przywrócić mikro-transakcje, czy realne przyznanie się do błędu i zapowiedź zmian. Na te pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, choć ja obstawiam pierwszą opcję.

blog comments powered by Disqus
EA Wstrzymuje Mikrotransakcje w Battlefront II - Oburzeni Gracze i Nielegalny Hazard