PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie klimatyzatory przenośne do pokoju |100-500 zł|

Galaxy S9, Koszmarna Podróba Iphone, Wycieki Danych - VideoNews #131

Galaxy S9, Koszmarna Podróba Iphone, Wycieki Danych - VideoNews #131

Witam Was bardzo serdecznie w 131 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o nadchodzącym Samsungu Galaxy S9, koszmarnej podróbie iPhone X oraz paru wyciekach danych!

Samsung Galaxy S9

A zaczynamy od nadchodzącego następcy Samsunga Galaxy S8 -  S9! Najwyraźniej następca ma przybyć szybciej jak zakładaliśmy, ponieważ już na najbliższych, styczniowych targach CES 2018. Przypomnę, że S8 i S8 Plus zaprezentowane były zaledwie w marcu. Dlaczego premiera miałaby nastąpić tak szybko? Najprawdopodobniej jest to tylko początek szumu w mediach, by o nowej „galaktyce” zaczęto mówić.  Jak dotąd nigdy nie prezentowano Samsungów Galaxy na targach w Las Vegas, jednak tym razem Koreański zarząd ani nie zaprzeczył ani nie potwierdził tych informacji. Jedyne  co wiemy z przecieków, że tamtejszy zarząd bardzo poważnie myśli o wcześniejszej premierze i praca nad nowym flagowcem już trwa. Jak myślicie, czy Galaxy S9 i S9  Plus będą zaprezentowane wcześniej? Napiszcie też, czy chcielibyście bym przybliżył wam w najbliższej przyszłości przecieki dotyczące samej budowy i wnętrzności telefonu.

Samsung Galaxy S9 i S9+

Bany Na YouTube

Każdy kto choć troszkę więcej czasu spędził na YouTube spotkał się z „zabawnymi” przeróbkami popularnych filmów, seriali czy bajek, polegającymi na podłożeniu głosu z programu Ivona czy innych, popularnych obecnie filmików na platformie. Sam na zawsze będę trzymał w swoim małym serduszku przeróbkę Władcy Pierścieni - „Idziemy Expić”. Jednak YouTube-owi się to nie podoba i poczynił pierwsze kroki do zwalczenia tego procederu! Właściwie to tylko chodzi o bajki, które są przerabiane w sposób wulgarny lub  przedstawiają brutalne treści. Wielu rodziców zostawia dzieci z odpalonym   YouTube z darmowymi bajkami, co często kończy się tym, że dzieci przypadkiem wpadają na takie materiały. Już ponad 500 materiałów zostało ściągniętych z serwisu, a samo Google odpowiedzialne za platformę zmieniło odpowiednio regulamin,  by  tego typu treści nie pojawiały się na platformie.

Peppa Zbanowana

MOTOROLA ATAKUJE SAMSUNGA 

Pamiętacie może jak niedawno pokazywałem wam reklamę Samsunga, która naśmiewa się z nowego iPhone X pokazując, że warto  przesiąść się na nowego Galaxy Note 8? Teraz Motorola dorzuca kamyczek do całej akcji! Reklamówka up-upgrade pokazuję kolejną „moc” swoich modułów, gdzie zamiast oglądać filmy na smartfonie można puścić sobie na wyświetlaczu. Najprawdopodobniej ani Samsung ani Apple na to już nie zareagują, jednak zdecydowanie się cieszę, że takie pstryczki w nos wracają do reklam wideo!  Jak wam się podobają takie zagrywki względem konkurencji?  

Oppo Szaleje

O podróbkach flagowców Samsunga i Apple przez popularną niedawno firmę Goophone już mówiłem. Jednak co powiecie na bezczelną podróbę designu iPhone X w wykonaniu czwartego producenta smartfonów na świecie? Zobaczcie jak wygląda  najnowszy Oppo R13.

Oppo R13

Na przednim panelu znajdziemy identyczne wcięcie co u  flagowego smartfona Apple, tak samo jak na tyle odpowiednio obróconą kamerkę.  Wizualnie jedyną różnicą jest logo Oppo na tyle. Zobaczymy w najbliższej przyszłości czy Oppo zostanie przy tym pomyśle oraz oczywiście jakie będzie miał w sobie bebechy. Kupilibyście takiego Androidowca?

Oppo R13

Google Cię Śledzi

Czy ktokolwiek  jeszcze uważa, że nasze dane w dobie stałego podłączenia do Internetu są bezpieczne? Co jeżeli powiem wam, że nie tylko wasze dane są wciągane przez Google, ale również wasza ciągła lokalizacja, nawet po wyłączeniu funkcji śledzenia w smartfonie? Okazuje się, że firma Quartz dostrzegła dane wyciekające ze smartfona do Google o naszej lokalizacji nawet mimo wyłączonego modułu GPS. Całość jednak nie opiera się o GPS czy Glonass, tylko o wykorzystanie jeszcze innej furtki, czyli adresów komórkowych, które łączą się z wieżami naszych operatorów i potrafią dosyć szczegółowo określić gdzie obecnie się znajdujemy. Google po ujawnieniu danych nie zaprzeczyło, a nawet potwierdziło owe działanie,  twierdząc, że całość była elementem testów, związanych z transferem danych. Czy ktokolwiek jeszcze obawia się o swoją prywatność i faktycznie zależy mu na niebyciu śledzonym przez 24 godziny na dobe?

Wyciek Ubera

Jednak dane, które są zbierane czasem wyciekają. Doskonale w zeszłym tygodniu dowiedział się o tym Uber, któremu wyciekło 57 milionów danych o swoich użytkownikach. Dane, które wykradli hakerzy to  na szczęście nie są numery  bankowe czy karty płatnicze. Całość wydarzyła się w Stanach, gdzie zostały wykradzione nazwiska z numerami prawa jazdy prawie 600000 kierowców. Jednak z danych światowych po wyciekały poszczególne adresy e-mail, numery komórkowe i nazwiska. Uber twierdzi, że po wycieku bada sprawę i stara się zabezpieczyć dane obecnych użytkowników.  Hakerzy też zostali już namierzeni i  po przesłuchaniu twierdzą, że wykradzione dane zostały zniszczone.

Uber

Krótkie Newsy:

Aktualizacja Nokii 8

Dobra  wiadomość dla każdego użytkownika Nokii 8. Już teraz można zaktualizować smartfon do najnowszego Androida 8 Oreo.

Promocje Na Steam

Każdy lubi promocje! Mimo iż czarny piątek za nami, na Steam w dalszym ciągu można złapać ciekawe promocje na gry, w polskich cenach! Rocket League za 35,99zł czy HTA V za 128,95zł. Wszystkie poromocje będą trwały jeszcze do wtorku 28.11.2017.

Iphone SE 2

Według przecieków w marcu przyszłego roku zaprezentowany światu ma zostać następca Apple iPhone SE – iPhone SE2.   

4K Na Messengerze

Nadeszła nowa aktualizacja Messengera,  która pozwala przestyłać komunikatorem zdjęcia  do rozdzielczości 4K czyli 4096x4096 pikseli.

Spotify Premium

Po raz kolejny nadeszła promocja na Spotify za 0,99zł na trzy miesiące. Promocja trwa do  31  grudnia.

blog comments powered by Disqus
Galaxy S9, Koszmarna Podróba Iphone, Wycieki Danych - VideoNews #131