PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Powernode 2i + B&W 606 - Test zestawu stereo

Pozwij Przez Aplikacje, Tylko Apple Winne, Nowa Nokia 3310 - VideoNews #136

Pozwij Przez Aplikacje, Tylko Apple Winne, Nowa Nokia 3310 - VideoNews #136

Witam Was bardzo serdecznie w 136 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o winie Apple, nowej Noki 3310 oraz pozwach przez aplikacje!

Pozwy Przez Aplikacje

A zaczynamy od niezwykłej nowinki z Chin. W Chinach niezwykle popularnym komunikatorem jest WeChat. Dlaczego o nim wspominam? W tym tygodniu użytkownicy platformy dostali możliwość składania pozwów za pośrednictwem aplikacji do sądu w Pekinie. Jak to możliwe? Wszystko dzięki technologii rozpoznawania znaków podczas skanowania dokumentów i rozpoznawania twarzy przez aplikacje. Użytkownik za opłaty sądowe płaci również z poziomu aplikacji. Wyobrażacie sobie składanie pozwów przez Messengera? Halo Policja, przyjedźcie na facebooka!

WeChat

Nowa Nokia 3310

Pamiętacie jeszcze tegoroczny powrót Nokii 3310? Moim prywatnym zdaniem było to tylko i wyłączenie super zagranie marketingowe, ponieważ sam telefon okazał się niezwykle ubogi w cokolwiek. Jednak największym problemem małego telefonu był fakt, że ten nie obsługiwał pasma 4G oraz co gorsza 3G (Nokia w późniejszym czasie wydała odpowiednio nową edycję smartfonu, obejmującą 3G)  mogąc rozsyłać informacje zaledwie w standardzie 2G, którego nie obsługuje już parę państw. Jak się dowiedzieliśmy w zeszłym tygodniu w najbliższej przyszłości zawita do sklepów model wspierający 3G i 4G na systemie YunOS, który ma swoje Androidowe korzenie. Jak myślicie, czy nareszcie ten mały telefonik będzie warty uwagi?

Nokia 3310

Tylko Apple Winne

W minionym tygodniu mówiłem wam o Apple, które spowalniało starsze iPhone z bardziej zużytą baterią. Apple reaguje i oferuje swoim klientom do końca 2018 roku wymianę baterii dla iPhone 6 i wyżej za 29$, czyli lekko ponad 100zł. Reakcja jest odpowiedzią na zbiorowe pozwy i ogromną karę w wysokości biliona dolarów. W tym samym czasie konkurencja Androidowa nie śpi i producenci tacy jak LG i Samsung zarzekają się, że nie stosują podobnych praktyk przy w swoich smartfonach.

Steve Jobs Nie Dla Apple

Zostańmy jeszcze krótko przy Apple, a właściwie skupmy się na postaci Steve Jobs-a. Apple przegrało prawa do marki Steve Jobs, którą zastrzegli w 2012 roku bracia Vincenzo i Giacomo Barbato. Jako iż Apple nigdy nie zarejestrowało „Steve Jobs” jako marki, to postanowili uderzyć sądowo w logo, które przypomina nadgryzione jabłko od obu stron. Jednak i to się nie udało i dalej będziemy mogli zakupić np. jeansy z markowane imieniem założyciela Apple.

Steve Jobs

Miejski Uniti

Małe, elektryczne pojazdy to wizja przyszłości. Na naszym radarze pojawił się kolejny malutki pojazd elektryczny, tym razem ze Szwecji. Uniti One to koncept, przypominający mocno Smarta. Co w nim ciekawego? Może rozpędzić się do 50 mil na godzinę w 3.5 sekundy, a na jednym ładowaniu przejedziemy około 186 mil. Na futurystycznej kierownicy znajdziemy specjalny ekran dotykowy, który wygląda naprawdę ciekawie i mocno futurystycznie. Ciekawe jak się rozwinie ten projekt i kiedy będziemy mogli się nim przejechać.

Wnętrze Uniti One

Choroba Selfie

Czy oprócz mnie mamy na Sali kogoś, kto robi nadto selfiaków? (To jest ten moment, gdy przyznajemy się w komentarzach). Selfitis, choroba robienia nadmiernej ilości selfie. Naukowcy z Nottingham Trent University and Thiagrajar School of Managment stworzyli zestaw 20 pytań, które mają stwierdzić, czy zmagamy się z selfitis-em. Wszystkie informacje o pytaniach i przeprowadzonych badaniach znajdziecie w linku,  który znajduje tutaj. Serwis Tabletowo.pl również przetłumaczył wszystkie pytania, dzięki czemu możecie również samemu się sprawdzić. Na każde odpowiadamy od 1 do 5 a im większy wynik, tym większe prawdopodobieństwo cierpienia na chorobę.

Krótkie Nogi:

Bilet Lotniczy Przez Apkę

Już teraz można zakupić bilet na lot z Polskimi Liniami Lotniczymi Lot z poziomu aplikacji SkyCash. Każdy kto zrobi zakupy do 10 stycznia dostanie rabat 10%

Snapdragon 845 Lista Smartfonów

Na Weibo pojawiła się lista smartfonów, które otrzymają kolejny procesor Qualcomm-a Snapdragon 845. Pierwszym smartfonem ma być Samsung Galaxy S9 i 9+, który ma się pojawić już w lutym razem z LG G7 i G7 Plus. Na  koniec roku przewidziany jest OnePlus 6T.

Lista Smartfonów z Qualcomm Snapdrago 845

blog comments powered by Disqus
Pozwij Przez Aplikacje, Tylko Apple Winne, Nowa Nokia 3310 - VideoNews #136