PODPOWIEDZI:

Portfel Na Bitcoin, Głośnik Spotify, Premiera Samsunga Galaxy S9 - VideoNews #144

Portfel Na Bitcoin, Głośnik Spotify, Premiera Samsunga Galaxy S9 - VideoNews #144

Witam Was bardzo serdecznie w 144 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o hulajnodze z androidem, Intelu wkraczającym na rynek kart graficznych oraz specialnym portfelu na Bitcoiny.

Portfel Na Bitcoiny 

A zaczynamy od kryptowalut! Co powiecie na portfel dla wspomnianej waluty? Takie urządzenie ma pojawić się na tegorocznych targach MWC, które już jutro zaczynają się w Barcelonie. Archos safe-t mini to sprzętowy portfel na trzymanie i generowanie prywatnych kluczy. Urządzenie chronione jest kodem PIN, również ofline a by przeprowadzić transakcje potrzeba je podpiąć do tabletu, komputera czy smartfonu. Wszystkie dane dotyczące transakcji wyświetlane są na niedużym ekranie OLED a do potwierdzenia transakcji potrzeba ingerencji użytkownika w postaci kliknięcia każdorazowo w odpowiedni przycisk. Zainwestowaliście w jakąś z kryptowalut i oczywiście, jak wam się podoba taki portfel? 

Portfel Na BitCoiny

Intel Wkracza Na Rynek Kart Graficznych 

Wszystko wskazuje na to, że Intel przymierza się do wkroczenia na rynek kart graficznych, by rywalizować z AMD oraz oczywiście Nvidią. Podczas ostatniej konferencji ISSCC w San Francisco, Intel zaprezentował prototyp swojego własnego układu graficznego. Jak dobrze wiecie, Niebiescy od dawna tworzą już zintegrowane układy do procesorów. Przedstawiony prototyp może nie jest specjalnie wydajny, jednak podsuwa nam to oczywiście najnowsze informacje o planach firmy. Jak myślicie, czy Intel może bezproblemowo dołączyć do walki o portfele graczy, gdy na rynku są już tak mocni gracze?  

Grafika Od Intela

Głośnik Spotify 

Spotify zamierza w najbliższym czasie wypuścić na rynek całkowicie niezależny inteligentny głośnik, podobny do Google Home czy Echo od Amazona. Niestety nie ma jeszcze specjalnie dużo o tym produkcie informacji. Pomysł stworzenia własnego głośnika najwyraźniej wziął się z potrzeby wytworzenia jakiejkolwiek płynności finansowej, jednak konkurencja na rynku inteligentnych asystentów w formie głośnika jest już całkiem spora.  

Spotify

Ładuj Smartfon Laserem 

Co powiecie na to, by ładować swój smartfon... laserem? Naukowcy z Waszyngtońskiego Uniwersytetu postanowili sprawdzić, czy da się zdalnie i efektywnie na większe odległości przesyłać jakoś energie. Tak oto udało im się ładować mały akumulator zdalnie na odległości 12 metrów. Wiązka może dostarczać 2 waty mocy na powierzchnię 100cm2 na odcinku 4,3 metra, a sam zasięg jak już wspomniałem można wydłużyć do 12 metrów. Ciekawe czy taki sposób ładowania znajdzie zastosowanie w codziennym użytkowaniu. 

Ładowanie Laserem

Zegar Z Historią Ludzkości 

A teraz przechodzimy do bardzo niezwykłego zegara, który tworzy właśnie szef Amazona Jeff Bezos. Specjalny zegar ma być symbolem długoterminowego myślenia. Co w nim niezwykłego? Cała konstrukcja ma przetrwać przynajmniej 10 tysięcy lat, a napędzana jest termicznymi cyklami dnia i nocy, bez potrzeby użycia elektryczności. Po co tworzyć taki zegar? Ta kosztująca 42 miliony dolarów, wysoka na 152 metry konstrukcja ma być czymś pokroju piramid, urządzeniem, które przyszłe pokolenia będą podziwiać. 

 Zegar Amazona

Hulajnoga Z Androidem 

Pora na urządzenie bardzie przyziemne i codzienne. Francuzi stworzyli elektryczną hulajnogę z androidem. Konstrukcja wyposażona jest w "komputer pokładowy" w formie 5-calowego ekranu z właśnie wgranym systemem od Googlea, dzięki czemu może monitorować zużycie energii, służyć jako GPS oraz wiele więcej. ARCHOS Citee Connect, bo tak się nazywa to klasyczna elektryczna hulajnoga o wadze 12 KG z silnikiem o mocy 350 W. Jak wam się podoba hulajnoga z Androidem.  

Hulajnoga Z Androidem

Krótkie Newsy: 

Sony Ban Pod 8 Latach 

W minionym tygodniu sony zbanowało gracza po ośmiu latach od założenia konta za... nieodpowiedni nick. Sony zbanowało konto za niesamowicie głupi nick King MADAFAKA. Czy takich rzeczy nie weryfikuje się podczas rejestracji?  

Terminatoro 

A na koniec zostawiam was z robotem od Boston Dynamics, który na testach walczy z człowiekiem, który próbuje mu utrudnić życie.  Zobaczcie Sami!

blog comments powered by Disqus
Portfel Na Bitcoin, Głośnik Spotify, Premiera Samsunga Galaxy S9 - VideoNews #144