PODPOWIEDZI:

Polska Będzie Miała Własną Kryptowalutę!

Polska Będzie Miała Własną Kryptowalutę!

Wszystko wskazuje na to, że Polski Akcelerator Technologii Blockchain stworzy narodową kryptowalutę! Jaką nosi nazwę i ile będzie kosztować? Szczegóły w newsie.

Polska kryptowaluta

Coraz więcej Polaków interesuje się technologią Blockchain i kryptowalutami. Dzięki nim można dorobić się w końcu fortuny... jak i ją stracić.

Polski Akcelerator Technologii Blockchain wyszedł z ciekawą inicjatywą. Chodzi bowiem o stworzenie narodowej kryptowaluty, choć sam projekt nie będzie miał jakiegokolwiek wsparcia funduszami rządowymi.

W Japonii wprowadzają wypłaty w BTC >>

Digital PLN

Nasza kryptowaluta będzie nosić nazwę Digital PLN, czyli w skrócie dPLN. Główną ideą jest szybki transfer, a także brak cech spekulacyjnych i walutowego ryzyka kursowego.

100 złotych

Cena polskiej kryptowaluty

Zapewne interesuje Was cena polskiej kryptowaluty. Drogo raczej nie jest. 1 dPLN kosztować będzie 1 zł. Prosty i niski przelicznik.

Koniecznie warto wspomnieć, że żaden posiadacz dPLN nie będzie anonimowy - to zabieg chroniący przed praniem brudnych pieniędzy. Ciekawe, jak interpretować będą w rozliczeniach to Grażynki i Halinki z Urzędu Skarbowego. Wygląda na to, że polskie prawo podatkowe musi dużo szybciej i precyzyjniej odnieść się do kryptowalut. Powodzenia!

A co Wy o tym sądzicie? Kupicie trochę Digital PLN?

blog comments powered by Disqus
Polska Będzie Miała Własną Kryptowalutę!