PODPOWIEDZI:

Samolot ze Składanymi Skrzydłami

Samolot ze Składanymi Skrzydłami

Jeżeli myślicie, że samoloty pasażerskie są wystarczająco nowoczesne i dobrze skonstruowane, to musicie wiedzieć, że wciąż pracuje się nad pewnymi innowacjami. Przykładem jest samolot ze składanymi skrzydłami, nad którym pracuje sama NASA.

Samolot ze składanymi skrzydłami od NASA

Wciąż pracuje się nad udoskonaleniami samolotów pasażerskich. Po co? Przede wszystkim, by latały cicho i szybciej, a przy okazji były oszczędniejsze.

Satelity nowej generacji >>>

Dużo wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do pewnych zmian. NASA pracuje bowiem nad innowacyjnym samolotem... ze składanymi skrzydłami. Póki co, zaprezentowano mały demonstrator tego rozwiązania - Prototype Technology-Evaluation Research Aircraft. Zobaczcie sami:

Technologia składanych skrzydeł - Spanwise Adaptive Wing

Wygląda całkiem ciekawie. Technologia składanych skrzydeł - Spanwise Adaptive Wing - zapewniać ma  między innymi zwiększenie nośności.

Tramwaj na wirtualnych torach >>>

Kluczem do sukcesu jest opracowanie najlepszego systemu sterowania składaniem skrzydeł, by móc dobrać optymalny kąt do fazy lotu.

Innowacyjne materiały

Mówi się nawet o wykorzystaniu przy tym nowych materiałów, które będą wyjątkowo elastyczne. Ba, mają one cechować się pamięcią kształtu, by móc powrócić do pierwotnej wersji. Chyba już kiedyś słyszałem gdzieś o tego typu materiałach...

blog comments powered by Disqus
Samolot ze Składanymi Skrzydłami