PODPOWIEDZI:

Xiaomi Berlin - Smartfon otrzyma całkowicie nowego Snapdragona!

Xiaomi Berlin - Smartfon otrzyma całkowicie nowego Snapdragona!

Właśnie pojawił się przeciek odnośnie nowego smartfona Xiaomi ze średniej półki! Co ciekawe, prócz wyróżniającej nazwy kodowej, telefon otrzyma niezapowiedziany wcześniej chipset. Jesteście zainteresowani? Zapraszam do dalszej części materiału!

Xiaomi bardzo często zaskakuje nas swoimi nietypowymi rozwiązaniami. Sprawa tym bardziej nabiera rumieńców, kiedy mówimy tutaj o niezapowiedzianym wcześniej układzie Snapdragona, który trafić ma (co wynika z przecieków) do najnowszego smartfona od Xiaomi. Ten kryje się pod nazwą stolicy naszego zachodniego sąsiada!

Nowe Xiaomi

Jak wiemy, Qualcomm zapowiedział rychłe pojawienie się trzech nowych jednostek z serii Snapdragon 6xx, ale w żadnej informacji nie ma najmniejszej wzmianki o Snapdragonie 632. Jednakże, na jednym z benchmarków pojawiła się wspomniana słuchawka z tymże procesorem. Po screenie możemy łatwo wywnioskować, iż mamy okazję podziwiać całkowicie nowego smartfona z 3 GB RAM-u na pokładzie, procesorem mającym 6-rdzeni, systememem Android w wersji Nougat 7.1.2... czekaj, czekaj... czy czasem nowe modele od Xiaomi nie miały pojawić się z Androidem Oreo? No, właśnie.

Xiaomi Berlin

Ten mały szczególik delikatnie rozwiewa pewne wątpliwości o prawdziwości tego przecieku... o ile on w ogóle dotyczy nowego urządzenia. Choć z drugiej strony, słuchawka o nazwie "Xiaomi Berlin" może być (co jest niemalże pewne) w fazie testów, stąd też taka wersja oprogramowania. Niewykluczone, że w późniejszym etapie ten element zostanie zmieniony. 

Smartfony Xiaomi

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pewnym fakcie dotyczącym współpracy Xiaomi z Qualcommem. Otóż, jak pewnie już wiecie, współpraca między tymi dwiema firmami zacieśniła się jeszcze bardziej, czego efektem jest całkowita rezygnacja (przez Xiaomi) z układów od MediaTek. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż jakby tego nie powiedzieć... ich układy nijak się miały do amerykańskiego producenta procesorów. Ciekawostką jest, że na rynku pojawi się całkowicie nowa seria Snapdragon 7xx, która zawita m.in. w urządzeniach od Xiaomi! Co o tym sądzicie? Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji!

blog comments powered by Disqus
Xiaomi Berlin - Smartfon otrzyma całkowicie nowego Snapdragona!