PODPOWIEDZI:

Qarnot QC-1, czyli pokop kryptowaluty i się ogrzej

Qarnot QC-1, czyli pokop kryptowaluty i się ogrzej

Rozwój kryptowalut skutkuje także coraz to śmielszymi urządzeniami dla "górników". Innowacyjnym sprzętem jest z pewnością Qarnot QC-1, czyli... koparka kryptowalut z funkcją grzejnika.

Kopanie kryptowalut może przynosić spore zyski, choć ma też negatywne strony. Rachunki za prąd idą mocno w górę, a do tego generowane jest zbędne ciepło - i właśnie tutaj z pomocą przychodzi Qarnot QC-1.

Przeczytaj też: Portfel na Bitcoiny >>>

Qarnot QC-1 to ciekawie wyglądające urządzenie, które służy przede wszystkim do kopania kryptowalut. Z wyglądu przypomina elegancki grzejnik - i nie bez powodu. Może bowiem służyć jako farelka, która ogrzeje dane pomieszczenie. Trzeba przyznać, że jest to dość innowacyjne podejście do tematu kopania kryptowalu.

We wnętrzu tego sprzętu znajdziemy dwa akceleratory Sapphire Radeon RX 580 Nitro 8G. Pobór mocy wynosi 500 W, a całość pracuje bezgłośnie. Sterować QC-1 możemy za pomocą smartfona czy przeglądarki internetowej. 

A co z ceną? Qarnot QC-1 kosztuje 2900 euro. Zamówienia złożone do 20 marca mają być wysłane najpóźniej pod koniec czerwca - tylko komu przyda się wtedy funkcja ogrzewania?

Źródło: Qarnot

blog comments powered by Disqus
Qarnot QC-1, czyli pokop kryptowaluty i się ogrzej