PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Bloxvox, czyli "narzędzie prywatności głosu"

Bloxvox, czyli "narzędzie prywatności głosu"

Każdemu pewnie czasem się zdarza rozmawiać przy innych osobach. Bywa to dość krępujące. Niektóre informacje, którymi dzielimy się podczas rozmowy telefonicznej są poufne. Bloxvox pomoże w takich sytuacjach, ale... czy w ogóle wejdzie na rynek?

Urządzenie Bloxvox wygląda dziwnie. Przypomina mi coś w rodzaju kagańca - tylko, że dla ludzi. Jego zastosowanie jest bardzo proste - ma innym uniemożliwić podsłuchiwanie naszych rozmów.

Zestawy głośnomówiące >>>

Jak to konkretnie działa? Czy jest przydatne? Obejrzyjcie filmik promujący ten projekt:

Jak widzicie, produkcja Bloxvox opiera się na druku 3D. Nie jest to zapewne zbyt kosztowny proces, choć samo urządzenie wyceniono na 50 "zielonych". Cena jest niższa, gdy kupujemy pakiet 100 sztuk - zmniejsza się do 30 dolarów.

Przeczytaj też: Kompromitacja z e-dowodami >>>

Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku wszystkich kampanii crowdfundingowych, nie ma gwarancji, kiedy produkt zostanie wysłany - i czy w ogóle zostanie wysłany.

Wydaje mi się jednak, że tego typu wynalazki prędzej czy później pojawią się w szerszej sprzedaży. Oby tylko wyglądały nieco lepiej niż Bloxvox, który osobiście uznaję bardziej za ciekawostkę niż produkt, który może zrewolucjonizować świat.

Źródło: CNET

blog comments powered by Disqus
Bloxvox, czyli "narzędzie prywatności głosu"