PODPOWIEDZI:

Agresywny marketing Huawei - Atakują Samsunga i Apple

Agresywny marketing Huawei - Atakują Samsunga i Apple

Rynek smartfonów jest ogromny. Nic więc dziwnego, że czołowi gracze mocno ze sobą konkurują. Agresywną strategię przyjęło obecnie Huawei, a ich celem jest Samsung oraz Apple.

Niedawno pisaliśmy dla Was o najpotężniejszych producentach smartfonów. Za dwoma gigantami - Samsungu i Apple - uplasował się chiński Huawei.

Jeżeli interesujecie się rynkiem smartfonów, to zapewne wiecie, że za kilka dni w Paryżu zaprezentowane zostaną modele P20, P20 Pro i P20 Lite. Ich producent prowadzi natomiast agresywną kampanię reklamową.

O co chodzi? W kilku wielkich miastach - np. w Paryżu czy Londynie - pojawiły się specjalne ciężarówki z plakatami promocyjnymi, które podejrzanie często przejeżdżają przed salonami Apple i Samsunga. Przed sklepami swoich konkurentów, Huawei postanowiło także namalować grafiki promujące premierę nowych flagowców.

grafiiti huawei

Bezczelne i jednocześnie odważne posunięcie. Huawei ma wysoką pozycję na rynku smartfonów, ale i też pewne problemy. Głównym z nich jest słaba reputacja na rynku amerykańskim.

Ja jestem zdania, że dobre produkty same się obronią. Poczekajmy więc te kilka dni i zobaczmy, co oferują nowe flagowce. Ciekaw jest również, czy Samsung lub Apple odgryzą się chińskiemu producentowi.

Źródło: AndroidAuthority

blog comments powered by Disqus
Agresywny marketing Huawei - Atakują Samsunga i Apple