PODPOWIEDZI:

AlterEgo - Urządzenie przyszłości, które czyta w myślach

AlterEgo - Urządzenie przyszłości, które czyta w myślach

Wygląda na to, że naukowcy z MIT znów stworzyli coś innowacyjnego - lekko to ujmując. Headset AlterEgo potrafi bowiem czytać w naszych myślach i pomagać w wielu sytuacjach.

Czytanie w myślach? Do tej pory kojarzyłem taką zdolność głównie z kosmitami z filmów sci-fi. Okazuje się jednak, że naukowcy z MIT stworzyli headset, który to potrafi.

AlterEgo to dość dziwnie wyglądające urządzenie, które zakładamy na głowę. Odczytuje ono mikro-ruchy twarzy, które mogą być wywoływane poprzez wypowiadanie słów i zapytań... w myślach. Tak, w praktyce nie musimy nic mówić na głos, by to innowacyjne urządzenie nam odpowiedziało. Warto zaznaczyć, że headset nie bazuje na falach mózgowych i nie wpływa na nasz organizm.

Przeczytaj też: Roboty-zabójcy poważnym zagrożeniem >>>

A jak dostaje się odpowiedzi? Poprzez słuchawki, które emitują dźwięk bezpośrednio poprzez kość czaszki. Zobaczcie zresztą sami, jak działa AlterEgo:

Prototyp tego urządzenia przeszedł już testy, które wypadły bardzo dobrze - AlterEgo nie miało większych problemów z odczytywaniem zapytań w myślach. Wygląda więc na to, że przyszłość już nadeszła.

Flagowe smartfony w niskich cenach >>>

Źródło: CNET

blog comments powered by Disqus
AlterEgo - Urządzenie przyszłości, które czyta w myślach