PODPOWIEDZI:

Telewizor, do którego możesz mówić po polsku - Zrozumie i wykona Twoje polecenia!

Telewizor, do którego możesz mówić po polsku - Zrozumie i wykona Twoje polecenia!

Telewizory - sterowanie pilotem czy wydawanie poleceń głosowych? Ciekawe pytanie, na które firma LG stara się odpowiedzieć nową serią produktów, telewizorami wyposażonymi w sztuczną inteligencję. Co pojawi się na rynku?

Na polskim rynku debiutują właśnie telewizory LG, a dokładniej modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV wyposażone w zaawansowane funkcje ThinQ AI, czyli sztuczną inteligencję. Nowe telewizory będą jako pierwsze obsługiwały język polski. Ich zadaniem będzie przetwarzać ludzką mowę, a także uczyć się zachować użytkownika. Ode mnie duży plus dla LG za wprowadzenie naszej ojczystej mowy do grona 10 priorytetowych języków świata współpracujących z platformą AI. Światowi giganci, tacy jak Apple czy Google, mogliby uczyć się od LG!

Telewizory LG będą wyposażone w sztuczną inteligencję.

Zastanawiacie się jak działa i czym wyróżnia się technologia DeepThinQ AI od LG? Jest to wyjątkowo zaawansowany system, który posiada własne obszary umiejętności, takie jak: głos, język czy ruch. Telewizor analizuje indywidualny sposób mówienia użytkownika, wymowę czy tembr głosu. Algorytmy odpowiedzialne za uczenie się tworzą wzorce i pozyskują informację na temat naszych zachowań. Dzięki temu telewizor nieustannie ewoluuje, dostosowuje się i reaguje na potrzeby użytkowników.

Za działanie urządzeń odpowiada procesor Alpha 9.

Producent już teraz zapowiada, że telewizory LG wyposażone w technologię ThinQ AI będą wkrótce pełniły rolę centrum sterowania inteligentnym sprzętem domowym. Do poprawnego działania telewizora wymagane jest stałe połączenie z internetem, ponieważ urządzenie łączy się z serwerami producenta.

Obraz z nowych telewizorach będzie zachwycał dokładnością.

Pierwsze telewizory wyposażone w te funkcjonalności to serie LG OLED TV oraz LG Super UHD TV. Są to nowoczesne urządzenia, które wyświetlają obraz z głęboką czernią, bogatymi detalami, cieniami i kolorami. Zastosowano w nich matrycę Nano Cell najnowszej generacji oraz technologię Dolby Vision i zaawansowany standard HDR. Warto nadmienić, że flagowe modele korzystają z najnowszego procesora Alpha 9. Wśród wartych uwagi modeli znajdą się urządzenia w rozmiarach od 49 do 75 cali. Na rynku zadebiutują już w tym miesiącu.

Tak prezentuje się różnica w wyświetlaniu obrazu między 60 a 120 klatkami na sekundę.

Źródło: LG

blog comments powered by Disqus
Telewizor, do którego możesz mówić po polsku - Zrozumie i wykona Twoje polecenia!