PODPOWIEDZI:

Robisz zdjęcia? Ten monitor od BenQ pokrywa 100% palety barw!

Robisz zdjęcia? Ten monitor od BenQ pokrywa 100% palety barw!

Oferta BenQ powiększa się o kolejny model monitora dla profesjonalisty. Tym razem jest to model najmniejszy z oferowanych przez producenta, jednak nie ucierpiała na tym funkcjonalność czy design.

Nowy produkt w portfolio BenQ to monitor dla fotografów, model BenQ SW240. Urządzenie jest najnowszym, ale również najmniejszym z oferowanych przez BenQ monitorów. Matryca IPS 1920x1080 ma 24 cale, jednak nadrabia to 100% zgodnością z paletą barw sRGB i 99% Adobe RGB. Ten produkt to idealny wybór dla osób ceniących funkcjonalność, ale nie posiadających zbyt dużej przestrzeni roboczej do przeznaczenia na monitor.

Monitor BenQ jest przeznaczony dla fotografów.

Co do specyfikacji urządzenia, to jest naprawdę ciekawie. Monitor charakteryzuje się jasnością 250 nitów i kontrastem 1000:1. Wyświetla 10-bitowe kolory, 14-bitową 3D Look Up Table oraz zapewnia prawidłową reprodukcję kolorów. SW240 uzyskuje również Delta E≤2 w obydwu paletach. Dla wygody użytkownika zastosowano specjalny klawisz Color Mode HotKey, dzięki któremu szybko przełączyć tryb wyświetlania obrazu. Monitor posiada też bogatą paletę gniazd, m.in: DVI, HDMI, DisplayPort oraz USB. Znajdziemy również gniazdo słuchawkowe. Do pracy profesjonalnej przygotowano również tryb pivot.

Zestaw złącz w monitorze BenQ.

Za dodatkową opłatą dostępny jest kaptur osłaniający ekran. Jego koszt to 330 PLN, podczas kiedy sam monitor kosztować Was będzie 1899 PLN.

Monitor pokrywa paletę barw sRGB w 100%.Dostępna jest dodatkowo płatna przesłona na ekran.

Do urządzenia producent dostarcza oprogramowanie Pallette Master Element do sprzętowej kalibracji monitora - wymagane jest posiadanie kalibratora, jednak niestety nie jest on dołączony do zestawu. Oprogramowanie współpracuje z popularnymi na rynku kalibratorami: X-Rite i1 Display Pro / i1 Pro / i1 Pro 2 oraz Datacolor Spyder 4 / Spyder 5.

Monitor pracuje z rozdzielczością 1920x1080 pikseli

Źródło: BenQ

blog comments powered by Disqus
Robisz zdjęcia? Ten monitor od BenQ pokrywa 100% palety barw!