PODPOWIEDZI:

Zero politycznej poprawności na Reddicie - "Rasizm jest OK"

Zero politycznej poprawności na Reddicie - "Rasizm jest OK"

Nie wiem jak Wy, ale ja dość często korzystam z Reddita w poszukiwaniu ciekawych subredditów. Serwis ten ma moim zdaniem sporo zalet, a jedną z nich jest wolność słowa czy brak poprawności politycznej, co zresztą zostało właśnie potwierdzone.

Steve Huffman, dyrektor generalny Reddita, uświadomił całemu światu, że w jego serwisie nie ma jakiejkolwiek poprawności politycznej. Uczynił to w jakże dosadny sposób, mówiąc między innymi, że: "Rasizm jest OK".

Przeczytaj też: Biedronka wprowadza zakupy przez internet >>>

Ostatnio stwierdził też, że: "na Reddicie, sposób myślenia o wypowiedziach, to oddzielenie zachowań od przekonań. Oznacza to, że można tam spotkać ludzi, których poglądy będą odmienne od Twoich, czasem nawet skrajnie. Podejmujemy działania tylko wtedy, gdy działania użytkowników kolidują z naszymi zasadami".

Smartfony w najlepszych cenach >>>

No cóż, ja cenię Reddita za masę interesujących subredditów, które dotyczą moich zainteresowań. Czytam tam sporo tematów i kilka razy natknąłem się na czarny humor z rasizmem w tle. Czy mnie to zgorszyło? Raczej nie, po prostu ignorowałem tego typu żarty. Jeżeli jednak mam wybrać dwie drogi - jedna z większą wolnością wypowiedzi, a druga z większą poprawnością polityczną - to zawsze wybiorę tę pierwszą.

Źródło: BBC

blog comments powered by Disqus
Zero politycznej poprawności na Reddicie - "Rasizm jest OK"