PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Telewizorów OLED do 10000 zł

LG DP1 – mały, wszechstronny i stylowy

LG DP1 – mały, wszechstronny i stylowy

Wśród szerokiej oferty sieciowych odtwarzaczy multimedialny uwagę zwraca produkt LG. DP1, bo o nim mowa, wyróżnia się niewielkimi gabarytami, oryginalnym wzornictwem oraz sporymi możliwościami.

LG to kolejna firma, która stara się zdobyć rynek sieciowych odtwarzaczy multimedialnych. Orężem Koreańczyków w tej walce ma być DP1. Ten niewielki odtwarzacz z całą pewnością należy pochwalić za oryginalny i ciekawy design. Także pod względem oferowanych możliwości DP1 imponuje. Wystarczy wymienić wsparcie dla odtwarzania najpopularniejszych formatów audio i wideo (full HD) oraz możliwość wyświetlania zdjęć.

Dp1

Mały Koreańczyk nie bez kozery nazywany jest odtwarzaczem sieciowym. DP1 pozwala na bezproblemowe korzystanie z zasobów multimedialnych udostępnionych w naszej lokalnej sieci, czego potwierdzeniem jest przyznany certyfikat DLNA. Ponadto, jeśli chcemy odtwarzać muzyczkę lub filmy zapisane na zewnętrznych pamięci masowych z interfejsem USB, to DP1 oferuje aż 2 dedykowane porty przeznaczone właśnie dla tego typu urządzeń.

DP1_7

Jakby tego było jeszcze mało odtwarzacz LG, dzięki dostępowi do sieci (WiFi lub Ethernet), umożliwia korzystanie z takich portali jak YouTube i Picasa oraz z serwisu pogodowego AccuWeather. To wszystko oczywiście obsługiwane jest wyłącznie za pomocą pilota.

Na koniec jeszcze warto wspomnieć, że oprócz obowiązkowego wyjścia HDMI, LG DP1 wyposażony jest także w złącze kompozytowe, które daje nam możliwość podłączenie odtwarzacza do starszego typu odbiorników TV.

DP1_5

Podsumowując można z czystym sumieniem napisać, że LG DP1 to bardzo ciekawa propozycja, której dodatkowym plusem jest atrakcyjna cena. Według danych producenta model ten dostępny będzie na polskim rynku w cenie 499 PLN.

Specyfikacja techniczna:

Połączenie z siecią

Wi-Fi (802.11 b/g/n) lub Ethernet (10/100 Mbps)

DLNA

Tak

Format Plików

FAT / NTFS

Format Video

dat, mpg, mpeg, avi, vob, ts, mov, xvid, mp4, mkv, m2t, m2ts, wmv, asf, iso, divx, m1v, m2v, m4v, dvr-ms (bez zabezpieczenia), flv, m1s, m2p, ifo, tp, trp, m4t, mts

Format Audio

mp3, wma, wav, ogg, aac, m4a, flac, mka, ape, aif, aiff, mp1, mp2, ac3, mpa, mp4a

Zdjęcia

GIF, BMP, JPG, TIF/TIFF, PNG

Napisy

SRT, SUB, SMI, SSA, ASS, vobsub, PGS

DRM

CGMS-A, HDCP

Systemy operacyjne

Windows 98/ 7/ ME/ 2000/ XP/ Vista/ Mac OS 10.0 lub nowsze

Gniazda wejściowe

USB x 2, HDMI, LAN, wejście kompozytowe, wejście optyczne

Funkcje specjalne

Funkcja kopiowania plików pomiędzy nośnikami zewnętrznymi przez porty USB

Dostęp do serwisów internetowych

YouTube, Picassa, AccuWeather

Rozdzielczość

Full HD (1920*1080) 1080p

Wymiary (SxDxW)(mm)

265x88x26

blog comments powered by Disqus
LG DP1 – mały, wszechstronny i stylowy