PODPOWIEDZI:

Serial Wiedźmin Nadchodzi, iMessage od Google, Koniec PES – VideoNews #152

Serial Wiedźmin Nadchodzi, iMessage od Google, Koniec PES – VideoNews #152

Witam Was bardzo serdecznie w 152 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o kapsułach do samobójstw, garść informacji o Wiedźminie Netflixa oraz iMessage od Google.

Kolejny Gamingowy Smartfon 

A zaczynamy ponownie od gamingowego smartfonu. Tym razem propozycja od Nubia, kolejna konkurencja dla RazerPhone i Xiaomi BlackShark w tej zaskakująco szybko rozszerzającej się niszy na smartfonowym rynku. Nubia Red Magic wygląda naprawdę konkretnie, wewnątrz znajdziemy Snapdragon 845 z 6lub8 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci rom. Niestety brakuje wejścia na kartę microSD oraz posiada najmniejszą baterię w porównaniu do swoich konkurentów, bo 3800mAh. Cena telefonu będzie mieściła się w zakresie 1345 a 1615zł, po przeliczeniu na złotówki. Czy sądzicie, że warto kupować smartfon tworzony w zamyśle stricte pod gaming?  

Nubia Red Magic

IMessage od Google 

Z jakiego komunikatora korzystacie najczęściej? Google po małym zainteresowaniu wśród użytkowników Internetu poprzednimi komunikatorami postanowiło działać i zrobić konkretną konkurencję dla iMessage. Google Chat ma mieć możliwość przesyłania między użytkownikami wiadomości w stylu iMessage, do tego daje użytkownikom możliwość wiadomości grupowych i co ciekawe, będzie natychmiastowo zintegrowana z aplikacją wiadomości od Google. Jedyny problem polega na działaniu systemu, ten nie korzysta klasycznie z Internetu tylko przy użyciu standardu RCS, przez co o jego działaniu będzie decydowała sieć komórkowa w jakiej jesteście. 

imessage

Coraz Więcej O Wiedźminie na Netflixie 

Znamy już coraz więcej szczegółów o nadchodzącym serialu o Wiedźminie. Na ostatniej konferencji Netflixa – See What's Next, która odbyła się w Rzymie podano troszkę informacji. Wstępnie, premiera ma się odbyć za 2 lata w 2020 roku. Zdjęcia będą odbywały się na terenie Europy, w tym oczywiście Polska. Pierwszy sezon ma mieć zaledwie 8 odcinków. Czekacie na nadchodzący serial? Korzystacie z Netflixa czy Showmaxa? 

Netflix Wiedźmin

Śmierć Dla Każdego 

W zeszłym tygodniu zaprezentowano niezwykle niecodzienne urządzenie, o którym mówiłem już bardzo bardzo dawno temu, gdy mówiło się o nim jako o koncepcie. Sarco, maszyna do samobójstw.  To specjalny sarkofag, który ma zapewnić osobie, która decyduje się na takowy ruch jak najbardziej bezbolesną, komfortową, humanitarną oraz przede wszystkim świadomą śmierć. Sacro może zostać wykorzystana po przejściu odpowiedniego testu poczytalności. Wewnątrz kapsuły zwiększana jest ilość azotu i zmniejszana tlenu, przez co osoba będąca w trakcie powinna mieć uczucie "odpływania w zaświaty". Sam konstruktor uważa, że "jeżeli posiadasz cenny dar życia, powinieneś mieć możliwość oddania tego daru wtedy, kiedy uznasz za stosowne". Co myślicie o Sacro?  

sarco capsule

Tablet Z Ekranem E-Ink 

Korzysta ktoś jeszcze ztabletów? Sony prezentuje tablet, który chyba naprawdę samego mnie zainteresował. Co powiecie na tablet z ekranem E-Ink, który umożliwia pracę na nim przez parę tygodni na jednym ładowaniu? O tak, w Japonii pojawi się 10,3 calowy tablet z rozdziałkom 1404x1872 piksele i własnym oprogramowaniem. Przede wszystkim urządzenie stworzono z myślą o tworzeniu PDF-ów, notatek czy czytania e-booków. Skusilibyście się na taki sprzęt? 

E-Ink Tablet

Krótkie Newsy: 

Premiera Xiaomi MI7 Przesunięta 

Xiaomi przesuwa premierę Mi7 na paręnaście tygodni w przód. Wina podobno leży po stronie Qualcomma, który nie dopracował swojego oprogramowania umożliwiającego pracę sensorom 3D. 

Nintendo Labo 

Nintendo Labo wskoczyło do sklepów. Dodatki do Switcha możemy dostać w dwóch wariantach po 269 lub 299zł.  

Koniec PES? 

Konami odpowiedzialne za Pro Evolution Soccer kończy współpracę z UEFA. Czy to nie koniec kultowej gry piłkarskiej?  

blog comments powered by Disqus
Serial Wiedźmin Nadchodzi, iMessage od Google, Koniec PES – VideoNews #152