PODPOWIEDZI:

Zobaczcie, jak wyglądały finały piłkarskiej ligi robotów

Zobaczcie, jak wyglądały finały piłkarskiej ligi robotów

Podczas majówki w Niemczech odbyły się finały nietypowej ligi sportowej. Dwie robotyczne drużyny zmagały się na sztucznej murawie w wielkim meczu o puchar. Rywalizacja toczyła się pomiędzy Nao-Team HTWK oraz Nao Devils Dortmund.

Takie zawody nie są żadną nowością. Rozmaite turnieje robotów na całym świecie odbywają się regularnie jeszcze od ubiegłego wieku. Drużyny mechanicznych piłkarzy mają całe grono zagorzałych fanów. Wśród kibiców tego sportu (E-sportu? Robo-sportu?) próżno szukać pijanych chuliganów, co czyni go bardzo przyjaznym dla najmłodszych.

Czytaj także: Składamy komputer za 650 zł - GTA V, W3, PUBG, CS:GO, LoL >>>

Zawodnicy obu drużyn są robotami z serii NAO, skonstruowanymi zgodnie ze standardami regulaminu Standard Platform League. Roboty potrafią przemieszczać się, kopać piłkę, a nawet podnosić się z ziemi po upadku. Nie wygląda to bardzo dynamicznie, ale za to te maszyny nie stwarzają żadnego zagrożenia dla ludzi.

Czytaj także: Robot umożliwił spełnienie wielkiego marzenia małego chłopca >>>

Warto zaznaczyć, że ci futboliści są całkowicie autonomiczni. Podczas rozgrywek zdalna kontrola zawodników za pomocą ludzi czy komputerów jest zabroniona.

Źródło: TechCrunch

blog comments powered by Disqus
Zobaczcie, jak wyglądały finały piłkarskiej ligi robotów