PODPOWIEDZI:

Note 9 słabszy od iPhone X, Battle Royale w FIFA 19 - VideoNews #168

Note 9 słabszy od iPhone X, Battle Royale w FIFA 19 - VideoNews #168

To już #168 VideoNews, czyli technologiczne podsumowanie tygodnia! W tym wydaniu m.in. o tym, dlaczego Note 9 jest słabszy od iPhone X, trybie survival FIFA 19, dronie z grafenu oraz po raz kolejny troszkę o Fortnite na telefon!

Dron z grafenu

Dron z grafenu

Grafen jest bez wątpienia materiałem przyszłości. A co gdyby zbudować z niego drona? Na taki pomysł wpadli inżynierowie z University of Central Lancashire i przedstawili go na targach Farnborough Airshow. Dron nosi nazwę Juno i dysponuję skrzydłami o rozpiętości 3,5m. Mimo sporych rozmiarów, waży zaledwie kilka kilogramów i jest niezwykle odporny na wszelkie czynniki – to wszystko dzięki grafenowi! Materiał przyszłości wykorzystano również w konstrukcji akumulatorów, które są wydajniejsze niż tradycyjne bateria. Pokrycie grafenem, który jest bardzo dobrym przewodnikiem daje mu jeszcze jedną zaletę – dron jest bardzo dobrze chroniony przed uderzeniami piorunem. Już niebawem rozpoczną się loty testowe.

Nowy gameplay z Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to chyba najbardziej wyczekiwana gra tego roku. Rockstar Games wypuściło gameplay, który jeszcze bardziej zaostrzy apetyty graczy. Możemy dostrzec, że mamy bezpośredni wpływ na otaczający nasz świat – możemy łagodzić konflikty zwykłą rozmową, nawiązywać bliższe relacje z naszym koniem, czy wybierać się na polowanie. Druga część tej świetnej gry oferuje nam kontynuacje opowieści o Arthurze Morganie i gangu van der Lindego.

Red Dead Redemption 2

Google Pixel 3 XL bez tajemnic

Pixel 3 XL od Google nie ma przed nami już żadnych tajemnic! Pewien bloger z Rosji opublikował unboxing tego urządzenia! Co możemy zauważyć pierwsze? Pojedynczy aparat – aż dziwne, że Google nie poszło za modą podwójnych soczewek. Poza tym – notch z przodu, który nie wygląda zbyt ciekawie, z tego powodu, że jest po prostu bardzo wysoki. Pixel 3 XL zostanie pozbawiony mini jack, świadczą o tym słuchawki na USB-C oraz dołączona przejściówka. Ekran wyświetli obraz w rozdzielczości 2960x1440. Sercem Pixela będzie Snapdragon 845 wraz z Adreno 630. Oczywiście urządzenie otrzyma nowego Androida Pie. Z taką specyfikacją może on zdeklasować sporo modeli z rankingów polecanych smartfonów.

Pixel 3 XL

Google ostrzega przed podróbkami Fortnite

Krótkie nawiązanie do poprzedniego odcinka – pamiętacie jak mówiłem, że Fortnite nie będzie w sklepie Play? Miałem rację. Ale Google chcąc przestrzec użytkowników przed podrabianymi aplikacjami umieściło informację w sklepie Play. Po wpisaniu frazy Fortnite otrzymamy komunikat „Aplikacja Fortnite Battle Royal programisty Epic Games, Inc nie jest dostępna w Google Play” Bardzo mądre posunięcie ze strony Google.

Fortnite na Androida

iPhone X lepszy od Note 9

Omawiany przeze mnie tydzień wcześniej Galaxy Note 9 miał już swoją premierę, a wszystkie plotki się potwierdziły. Mimo tego, że Note 9 jest wydajnym smartfonem, to jednak zeszłoroczny iPhone X okazuje się być od niego wydajniejszym! Przynajmniej jeśli chodzi o test Geebench. W nim Note 9 zdobył 8,876 punktów, zaś iPhone X aż 10,357! Ponadto 3D Mark Slingshot Extreme również wykazał przewagę urządzenia z nadgryzionym jabłkiem. iPhone X zdobył ponad 200 punktów więcej niż nowy notatnik od Samsunga. Zdziwieni? Bo ja jakoś nie, w końcu Apple zawsze słynęło z tego, że jest krok przed konkurencją, chociaż w internecie często pojawiają się inne głosy na ten temat.

Geekbench Note 93DMark Note 9

BLIK bije kolejne rekordy

Korzystacie z BLIKA? Bo mi się to zdarza bardzo często! Ten innowacyjny sposób płatności, który jest dziełem Polaków staje się coraz popularniejszy, a jego wyniki z kwartału na kwartał biją kolejne rekordy. W zakończonym niedawno drugim kwartale 2018 odnotowano ponad 18 milionów transakcji. Wynika z tego, że dziennie dokonuje się około 200 tysięcy transakcji. Rozwój BLIKA jest bardzo szybki i cieszy! Mogą świadczyć o tym nowe reklamy tej usługi, które możemy oglądać w internecie i TV.

Blik statystyki

Yuneec Mantis Q - lepszy od Sparka?

Yuneec Mantis Q

Jest odpowiedź na DJI Spark! Yuneec zaprezentowało najlepszego według nich drona dla miłośników aktywnego odpoczynku. Dron jest nie wielki. Jego wymiary to 168 x 96 x 58mm. Jego waga to około 500g, co oznacza, że dotyczą go mniej rygorystyczne przepisy dotyczące lotów bezzałogowych. Wbudowana bateria pozwala utrzymać drona w powietrzu przez nawet 33 minuty, a jego prędkość maksymalna to 72km/h. Dołączona aparatura pozwala kontrolować urządzenia w odległości do 800 metrów. Nie zabrakło także funkcji głosowych, którymi możemy kontrolować quadrocpoter. Dron wyposażony jest w kamerę potrafiącą nagrywać w rozdzielczości 4K lub FullHD, przy którym oferuje dodatkowo cyfrową stabilizację. Yuneec Mantis Q w edycji podstawowej kosztuje 2145zł, zaś wersja Valuepack z 2 akumulatorami extra, torbą oraz jeszcze jednym zestawem śmigieł wyniesie nas 2575zł. Jest to naprawdę ciekawa propozycja.

Battle Royal w FIFA 19?

W internecie pojawiało się wiele głosów na temat tego, że w FIFIE 19 będzie tryb Battle Royale. Zdawało się to bardzo absurdalne, ale rzeczywiście coś podobnego pojawi się w symulatorze piłkarskim od EA. Tryb survivalowy jest dodatkowym trybem rozgrywki, który polega na tradycyjnej grze w piłkę, lecz różnica w tym, że po każdym strzelonym golu, losowy piłkarz drużyny, która gola zdobyła musi opuścić boisko, co ma utrudnić zdobywanie kolejnych bramek. Muszę przyznać, że jest to ciekawa alternatywa, szczególnie na imprezy!

Fifa 19 Survival

blog comments powered by Disqus
Note 9 słabszy od iPhone X, Battle Royale w FIFA 19 - VideoNews #168