PODPOWIEDZI:

Złoty Note9, ceny RTX 2080, GPU od Intela - VideoNews 169

Złoty Note9, ceny RTX 2080, GPU od Intela - VideoNews 169

Witajcie w kolejnym VideoNews! W tym odcinku poznacie szczegóły na temat nowych kart graficznych, niezintegrowanych od Intela oraz dowiecie się jak zhakować Apple. Zapraszam do oglądania.

Samsung Galaxy Note9 ze złota

Telefony oparte na systemie operacyjnym Android znane są z szybkiego spadku cen, jednakże kupując ten model możecie zarobić biorąc pod uwagę wartość złota na rynku.
Tył Samsunga Galaxy Note 9 w wersji Fine Gold od rosyjskiej firmy Canviard wykonany jest z niemalże czystego złota o wadze 1 kg. Zgodnie z aktualnym kursem złota od NBP musielibyście za niego zapłacić ponad 217 tys zł, w momencie gdy cena zwykłego Note9 wynosi aktualnie 4299zł

Złoty Samsung Galaxy Note 9
Złoto na szczęście topi się przy ponad 1000 stopniach Celcjusza, więc nie grozi nam zniszczenie obudowy po wybuchu. Tych jednak nie powinno być. Tak twierdzi prezes Samsunga Kwon Oh-hyun aka DJ Koh.

Samonaprawiający się ekran smartfonu

Samsung pracuje nad technologią samoodnawiającej się foli oleofobowej. To nie oznacza, że pęknięte szkło się zrośnie, ale cuda również się zdarzają. Osłona ta wykorzystywana jest na zewnętrznej części ekranu i zwiększa responsywność dotyku. W praktyce oznacza to, że rysy na ekranie, które również ograniczają korzystanie z telefonu, nie będą przeszkadzać w jego użytkowaniu, jednakże nadal będą szkodzić wizualnemu efektowi.

Ciekawe czy Samsung zastosuje tę technologię w swoim najnowszym flagowcu Galaxy S10...?

Wszystko o Samsung Galaxy S10

Geforce RTX 2080 ma być szybszy i tańszy od TITAN V

Szczegóły poznamy jednak w poniedziałek 20 sierpnia, gdy nowa generacja kart graficznych zostanie ogłoszona. Według plotek pochodzących z serwisu VideoCardz GTX 1180 aka 2080 ma kosztować 650 dolarów czyli więcej o 50 dolarów względem premierowego GTX 1080Ti, lecz nadal zapłacimy za niego mniej niż  za TITAN o wartości 3000 dolarów.

Wygląd karty GTX 1180
Bohater dzisiejszego newsa ma mieć wbudowane 8GB pamięci GDDR6, natomiast silniejsza wersja RTX 2080 ma ich mieć aż 11GB.

Testy niektórych z powyżej opisanych kart graficznych znajdziesz u nas na stronie. Zapraszamy

Karty graficzne od Intela

Pozostając w tematyce kart graficznych. Mamy nowego gracza na rynku. Pionier w kategorii procesorów, czyli firma Intel postanowiła zainwestować w teoretycznie nową branżę, biorąc pod uwagę karty zintegrowane dodawane do procesorów.  Na twitterze pojawiło się nowe konto o nazwie „Intel Graphics”. Na nim ciekawe wideo przedstawiające najważniejsze zasługi dla branży komputerowej. Pojawia się tam również informacja o debiucie nowego produktu w 2020 roku.

Czy Intel będzie producentem Kart Graficznych

Z tytułu nagłówka można domyśleć się jakiego. Plotki na ten temat krążą po internecie od dłuższego czasu, ale pierwszy raz zauważyć możemy na ten temat wideo. Niestety wspomniane konto nie jest zweryfikowane, więc autentyczność tego wideo zmalała.

Wkrótce pojawią się pewnie pozycje GPU od Intela w naszych rankingach wydajnych kart graficznych :)

Rentgen w metrze

Przechodząc przez odprawę na lotnisku jesteśmy sprawdzani na bramkach pod względem ilości metalu, a nasz bagaż skanowany jest przez promieniowanie rentgenowskie. Teraz będzie tak też w metrze. Na tego typu kontrolę narażeni są w tym momencie podróżujący po Los Angeles, jednakże czujniki będą mobilne, a ludzie nie będą przechodzić przez „typowe” bramki.

Rentgen w metrze

Skaner wykorzystuje podczerwień w celu sprawdzenia temperatury przechodzących przez niego. Ochroniarz będzie miał dostęp do ekranu, który przedstawia zarys podejrzanego obiektu. Osoby, które nie skorzystają z „badania” nie zostaną dopuszczeni do transportu publicznego. Firma wdrażająca technologię twierdzi, że ta potrafi wykryć zagrożenie z 10 metrów sprawdzając 2000 pasażerów na godzinę.

Apple zhakowane przez nastolatka

Bohater kradnąc 90GB danych z serwerów Apple twierdził, że robi to z miłości do firmy, ponieważ chciałby kiedyś w niej pracować. Wielu producentów oprogramowania wynagradza hakerów za znajdowanie luk w ich systemach. Tak nie było jednak w tym przypadku. Australijczykowi zostały przedstawione zarzuty przed sądem. Wśród wykradzionych danych były między innymi dane użytkowników.

Udany atak hakerski na Apple

Apple Pencil dla Iphone X

Pozostając w sadzie. iPhone X otrzyma wsparcie dla Apple Pencil? Ponoć iPhone obejdzie się bez „stajlusa” o czym wspominał Steve Jobs na pierwszej prezentacji „ja telefonu”. Badania jednak przedstawiają inne informacje. Według firmy analitycznej TrendForce z Tajwanu w zestawie z nowymi modelami otrzymamy Apple Pencil. Pamiętajmy, że są to jednak pogłoski, choć trendy w technologii powracają jak bumerang. 

Apple Pencil w iPhone X

Jeżeli jesteś ciekaw jak będzie wyglądał najnowszy iPhone 11, zobacz nasze video.
 

To wszystko w tym 169. odcinku VideoNews. Która z przekazanych informacji spodobała się Tobie najbardziej. Piszcie w komentarzach.

blog comments powered by Disqus
Złoty Note9, ceny RTX 2080, GPU od Intela - VideoNews 169