PODPOWIEDZI:

LG V40 ThinQ z 5 aparatami, Zhakowany Facebook, Elon Musk zamieszał - VideoNews #175

LG V40 ThinQ z 5 aparatami, Zhakowany Facebook, Elon Musk zamieszał - VideoNews #175

W dzisiejszym odcinku VideoNews m.in. robot kamerdyner, wielki włam na Facebooka- sprawdź, czy hakerzy ukradli ci konto oraz upadek studia Telltales - twórców  gry The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Zapraszam do oglądania.

Czas zacząć podsumowanie zeszłego tygodniu pod kątem technologicznych wiadomości. 

LG V40 ThinQ z 5 obiektywami

W poprzednim VideoNewsie Damian wspominał o Samsungu ze średniej półki, który wyposażony będzie w 5 obiektywów. Jak widać wśród producentów rozpoczął się wyścig na ilość, a niekoniecznie jakość. LG V40 ThinQ stylistycznie ma wyglądać jak LG G7 ThinQ. Ekran z proporcjami 18:9 i notchem stał się już standardem, więc pojawi się również i w tym modelu. Oprócz tego telefon ma być napędzany procesorem Snapdragonem 845 oraz posiadać specjalny przycisk wywołujący Google Assistant. 

LG V40 THINQ Z 5 OBIEKTYWAMI

Robot kamerdyner w hotelu

Chińska firma Alibaba - azjatycki odpowiednik Amazona, wprowadza do hoteli zrobotyzowanego kamerdynera, który ma przywozić nam zamówione jedzenie do pokoju. Zaoszczędzi to czas oraz siły pracowników fizycznych. Dania mają być przechowywane w specjalnym pojemniku robota, sprawdzającym świeżość i rodzaj posiłku. Zautomatyzowany kamerdyner ma poruszać się po budynku za pomocą specjalnym czujników podczerwieni.

Aby goście mu nie przeszkadzali, wyświetlać będzie przed sobą planowaną trasę. Co z wchodzeniem na wyższe piętra? Robot połączony jest z Wi-Fi. Przez sieć kontaktuje się z drzwiami, dzwonkami, czy windami. Przyszłość, czy niepotrzebny gadżet?

Wielki włam na Facebooka

Wylogowało Cię ostatnio z Facebooka? Mark Zuckerberg oświadcza, że mógł to być włam na twoje konto. Ekipa FB znalazła problem z zabezpieczeniami, które spowodowały zagrożenie wypływu informacji o kontach ponad 50 milionów ludzi. Jak sprawdzić, czy hakerzy mają do twojego konta dostęp? To proste. Jeżeli po prostu Cię wylogowało, prawdopodobnie nie jesteś zagrożony. Jeżeli otrzymałeś powiadomienie o konieczności zmiany hasła- ZRÓB TO!

WIELKI WŁAM NA FACEBOOKA

Społecznościowy gigant w przeciągu jednego dnia na swoim koncie ma już kilka pozwów z Virginii w Stanach zjednoczonych, czy Kalifornii. Według amerykańskiego prawa, Facebook odpowiedzialny jest za nieprzestrzeganie zasad biznesowych dotyczących bezpieczeństwa. Niestety do tej pory Facebook nie wie, kto odpowiedzialny jest za atak na ich serwery. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że nie są w stanie opublikować na swojej tablicy, czy w zakładce “stories” postów dotyczących problemów z logowaniem.

Pierwszy telefon z 10GB RAMU

Chińska marka TENAA, która certyfikuje telefony przed ich premierami opublikowała informacje o nowym Oppo Find X z 10GB RAM-u na pokładzie. W zależności od miejsca premiery, będzie prawdopodobnie jeden z pierwszym smartfonów z taką ilością pamięci operacyjnej. Podobny sprzęt w planach ma wypuścić konkurencyjna marka Vivo. To ten czas w którym kwestia “mój telefon jest mocniejszy od mojego komputera” przestaje być żartem, a staje faktem.

Jeżeli szukasz szybkiego smarfona, zobacz nasz ranking telefonów.

Google celebruje 20-lecie marki

W 20. urodziny wujaszka Google, możesz przejrzeć jego stare zdjęcia. Nie używając metafory, zapraszamy do sprawdzenia udostępnianych przez lata Doodli, czyli różnych wariacji i animacji loga Google. Również tych nawiązujących do historii Polski. Oprócz tego możecie w Street View zwiedzić garaż w którym powstawał innowacyjny projekt, który zmienił oblicze internetu.

GOOGLE CELEBRUJE 20-LECIE MARKI

Upadek studia Telltale Games

Jeżeli jesteś graczem to nie wierzę, że nigdy nie słyszałeś o tym studiu. Prawdopodobnie nigdy nie ujrzymy już kolejnych odcinków trzeciego sezonu  gry The Walking Dead, czy drugiego sezonu The Wolf Among Us. Studio było odpowiedzialne również za takie tytuły jak Gra o Tron, Strażnicy Galaktyki, czy Batman. W ich portfolio możesz wyszukać: Minecraft: Story Mode, czy Tales from the Borderlands.

Jak to możliwe, że przy tak bogatej gamie marek, firma upadła? Było to małe studio, a nieodpowiednie zarządzanie doprowadziło do tragedii. Nacisk na nowe tytuły, nadmiar pracy, nietrafione inwestycje wykończyły legendę gatunku point and click. Co dalej?

Wszystkie projekty zostały anulowane. Z zespołu zwolniono ponad 250 osób. W studiu na tę chwilę pozostało 25 osób zamykających ostatecznie sprawy. Na szczęście ex-pracownicy otrzymali oferty od takich gigantów jak Ubisoft, natomiast studio Developer Digital złożyło ofertę Netflixowi o przejęcie produkcji gry opartej na serialu Stranger Things. Być może ta sytuacja doprowadzi do powstania nowych niezależnych studiów deweloperskich? W końcu w podobny sposób rozpoczęła się historia Telltale Games, które założyli byli pracownicy Lucas Arts. 

Powrót serii Fable

Koniec ze smutkami! Nadrabiamy pozytywnym newsem. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że przy nowej generacji konsol zmartwychwstanie seria Fable, za którą odpowiedzialne ma być studio Playground Games- twórcy Forzy Horizon. Wywnioskować to możemy ze specyficznego ogłoszenia o pracę. Firma poszukuje 180 pracowników, którzy odpowiedzialni mają być za produkcję gry RPG. Poszukiwani są art designerzy, programiści oraz animatorzy. Jest to jednak co dopiero początek projektu, więc oficjalnie możemy o nim usłyszeć dopiero za jakiś rok, ewentualnie 2 lata.

Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się doczekać powrotu do królestwa Albion. Zdecydowanie pierwsza część miała swój niepowtarzalny klimat. 

Elon Musk robi szum

Amerykański przedsiębiorca z Pretorii - Elon Musk, został oskarżony o oszustwo przez Security and Exchange Commision, czyli Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych. O co chodzi?
SEC podaje, że szef Tesli składa fałszywe zeznania i wprowadza inwestorów w błąd przez co manipuluje akcjami na rynku. Wszystko spowodowane było postem na Twitterze, autorstwa bohatera tego tematu. Stwierdził za pomocą portalu, że ma zamiar wykupić Teslę na własność. Jakie będą skutki tego wybryku? W najlepszym wypadku spadną akcje giełdy, a w najgorszym Elona czekają kary finansowe.


To wszystko w tym 175. odcinku VideoNews. Która z przekazanych informacji spodobała się Tobie najbardziej. Piszcie w komentarzach.

blog comments powered by Disqus
LG V40 ThinQ z 5 aparatami, Zhakowany Facebook, Elon Musk zamieszał - VideoNews #175