PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Najszybszy Internet w Polsce? 10 Gb/s dostępne już w Poznaniu!

Najszybszy Internet w Polsce? 10 Gb/s dostępne już w Poznaniu!

Dostawcy Internetu wciąż przekonują klientów do swoich ofert, w końcu konkurencji na rynku jest sporo. Tym razem zaskoczy nas pewien Operator, a mianowicie INEA wprowadzając bardzo szybki Internet również dla klientów indywidualnych. Więcej informacji w poniższym newsie!

Technologia cały czas idzie do przodu i dzisiaj mamy na to kolejny dowód. Łącze o prędkości 10 GB/s jest dostępne w zaledwie kilku miejscach - Szwajcaria, kilka miast w USA, Japonia, Singapur, Korea Południowa i Polska.

>>> Sprawdź różne modele dobrych routerów!

Na razie cieszyć mogą się jedynie niektórzy mieszkańcy Poznania, ale już wkrótce może się to zmienić. Jest to bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla osób pracujących w domu (na przykład przy obróbkach video), dla informatyków czy osób zagłębiających się w wirtualnej rzeczywistości. Symetryczne łącze (technologia Fiber-To-The-Home) o prędkości 10 GB/s dostępne będzie w cenie 399 złotych.

Internet 10 Gbs od INEA

INEA nie współpracowała jednak sama, lecz z pomocą firmy Nokia, która udostępniła światłowodowe rozwiązanie. Aby zagwarantować szerokopasmowy Internet potrzebna jest bowiem między innymi odpowiednia elastyczność, skala czy przepustowość.

Od tej chwili, zarówno przesyłanie danych, jak i wszelkie pobieranie nie będzie stanowiło problemu, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w kwestiach zawodowych. Błyskawiczny Internet zadowoli jeszcze jedną grupkę osób, a mianowicie graczy :) Pobieranie najnowszych produkcji nie będzie trwało w nieskończoność, lecz w zaledwie kilka minut.

Prędkość łącza w końcu nie będzie stanowiła problemu, warto zatem zainwestować w zaawansowany technologicznie sprzęt.

zdjęcie z konferencji prasowej

Na koniec warto dodać, iż technologia XGS-PON umożliwi także na uzyskanie odpowiedniego czasu, jeżeli chodzi o drogę przebycia sygnału od urządzenia do serwera i z powrotem. Tak zwane niskie pingi odgrywają dużą rolę podczas rozgrywek on-line.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z rankingami najlepszych routerów, gwarantujących znakomity dostęp do sieci.

blog comments powered by Disqus
Najszybszy Internet w Polsce? 10 Gb/s dostępne już w Poznaniu!