PODPOWIEDZI:

Robot konduktor, stacja paliw dla leniwych, telefon kryptowalutowy - VideoNews #179

Robot konduktor, stacja paliw dla leniwych, telefon kryptowalutowy - VideoNews #179

Ostatni VideoNews w październiku obfituje w dużych graczy, którzy są w dużych opałach. Youtube reaguje na Acta 2, a Samsung i Apple na milionowe kary. Zapraszam do obejrzenia 179. odcinka VideoNewsa!

Xiaomi wyprzedza Xiaomi smartfonem z 10 GB RAmu

Niedawno mówiłem, że Xiaomi Mi Mix 3 może być pierwszym modelem z 10 GB Ramu. I byłoby, gdyby ktoś nie postanowił ich wyprzedzić. A było to… samo Xiaomi

Zrobili to z pomocą modelu Xiaomi Black Shark Helo, czyli ulepszonej wersji gamingowego telefonu z początku roku. Model w znacznym stopniu jest powieleniem poprzedniej wersji. Zmiany zachodzą przede wszystkim z tyłu. Mamy tu szklaną obudowę i spore ramki. Pod obudową logo Black Shark, które teraz jest podświetlane, jak u konkurentów. Xiaomi zmieniło też system chłodzenia - Helo ma dwie rurki cieplne nad procesorem. Nie zmieniły się ekran AMOLED i podzespoły poza 10 GB RAM w wersji z 256 GB pamięci wewnętrznej.

Mi Mix 3 Mi Mix 2S z dodatkowym rabatem technologicznym - zobacz!

Mi Mix 3 to z kolei telefon z minimalnymi ramkami - matryca 6,4 cala wypełnia 93,4% przedniego panelu. Udało się to dzięki usunięciu z przedniego panelu aparatów. Te można zobaczyć po przewinięciu smartfona do dołu. Producent zapewnia, że telefon wytrzyma 300 tysięcy takich przesunięć. Tutaj, podobnie jak przy Black Sharku poza wersją z 10 GB RAMu będzie można kupić tańsze z ośmioma i sześcioma. Ceny nie są jeszcze znane.

Honor czaruje Magic 2

Pewna firma poczuła się zazdrosna i zupełnie przypadkowo w tym samym czasie doszło do wycieku oficjalnych zdjęć Honora Magic 2. Potem pojawiły się one oficjalnie na kanale Weibo Honora. 

Honor Magic 2

Telefon też będzie sliderem podobnie jak Mi Mix 3, ale w środku znajdzie się 6 aparatów - 3 z tyłu i 3 z przodu. W rozsuwanej części poza aparatami znajdzie się też głośnik do rozmów. Więcej szczegółów 31 października. 

Samsung też chce być odkrywczy

Samsung po cichu szykuje świat technologiczny na innowacje. O tym wszystkim donosi niezawodny IceUniverse. Dotarł on do zdjęcia z niewielkiej konferencji w Chinach, gdzie, jak się okazało, Samsung zaprezentował kierunek rozwoju ekranów OLED w smartfonach.  Przede wszystkim Samsung pracuje nad skanerem linii papilarnych będącym pod ekranem. W przeciwieństwie do innych rozwiązań powierzchnią skanującą ma być cały ekran..

Samsung nowe ekrany

Ale nie to będzie największą sensacją. Urządzenie ma nie posiadać ramek, ponieważ aparaty i czujniki znajdą się pod matrycą. Ta na potrzeby zrobienia zdjęć stanie się transparentna w miejscu robienia fotki. Poza tym ekran ma też wytwarzać wibracje oraz służyć do roznoszenia dźwięku. Samsung może zaprezentować innowacyjny ekran jeszcze w modelu A9s. To może być pierwszym bezramkowiec.

Youtube odnosi się do Acta 2

ACTA 2 zaczęło ruszać wielkich graczy, więc ci ruszyli w imię obrony swoich interesów. Na pierwszy ogień poszło Youtube. CEO firmy, Susanne Lisicki, wystosowała z pomocą filmiku na youtube prośbę do widzów. W filmie odnosi się ona do artykułu 13 dyrektywy o prawach autorskich. Ten mówi o tym, że w przyszłości duże serwisy jak Youtube czy Facebook musiałyby weryfikować treści pod kątem naruszeń praw autorskich jeszcze przed publikacją i nie dopuszczać do ich udostępniania, jeśli ich twórca nie dogada się z oryginalnym autorem. Jak mówi szefowa Youtube, artykuł 13 może zamknąć masę kanałów.

Save Your Internet

Co jednak widać po komentarzach, film nie spodobał się użytkownikom z dwóch powodów. Po pierwsze, pokazuje hipokryzję platformy, która często sama demonetyzuje zawartość zgłaszaną przez autorów oryginalnych filmów, nawet jeśli wykorzystuje prawo cytatu. Po drugie, film tak naprawdę służy pochwaleniu się nowymi rozwiązaniami na platformie jak czy walka z fake newsami. Czego jak czego, ale clickbaitu ze strony Youtube nie można było się spodziewać.

Samsung i apple ukarane

5 milionów euro dla Samsunga i 10 milionów euro dla Apple. Firmy otrzymały taką karę za celowe postarzanie produktów. Śledztwo trwało rok i dotyczyło starszych modeli. Oskarżenie w przypadku Samsunga padło na Galaxy Note 4. W maju 2016 roku otrzymał on aktualizację do Androida Marshmallow, która spowolniła jego działanie. Producent nie informował o takiej możliwości, za to według włochów natarczywie nalegał na zainstalowanie nowego systemu.

iPhone XR już dostępny - dodatkowe 350 zł na karcie podarunkowej!

W przypadku Apple doszło do dwóch naruszeń - pierwszym była aktualizacja iOS 10, która to powodowała niedogodności w zarządzaniu energią i pamięcią. Użytkownicy nie wiedzieli nic o ryzyku. Nie wiedzieli też nic o tym, jak zadbać o akumulatory stosowane w urządzeniach oraz jaka jest ich charakterystyka. Poza karą pieniężną na włoskich stronach producentów mają pojawić się przeprosiny z odnośnikiem do wyroku.

Orlen zaprezentował samoobsługową stację paliw

Stacja ma zaoferować możliwość zatankowania paliwa bez wysiadania z samochodu. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać paliwo, a pracownik naleje je do naszego auta. W tym samym miejscu możemy zamówić jedzenie. Następnie udajemy się na linię zamówień, gdzie płacimy zarówno za jedzenie, jak i za paliwo. Jeśli natomiast chcemy tylko zgarnąć hot-dogi, możemy wjechać na specjalną linię dla zamawiających wyłącznie jedzenie. W przypadku dużych zamówień klient zostanie zaproszony do specjalnej kolejki i podjedzie do okienka po dłuższym czekaniu.

Orlen stacja plaiw

Brzmi to jak McDonald’s, prawda? To dobre skojarzenie, bo na tych, którzy wyjdą z auta będą czekać kioski z dużymi ekranami dotykowymi, przy których będą mogli złożyć zamówienie i zapłacić. Stacja znajduje się przy zjeździe z drogi S8 w Michałowicach.

Okulary prawie jak google glass

Pod skrzydłami Amazonu rozwijał się start-up North. Postanowili oni zrobić okulary, które nie będą nas męczyć swoim interfejsem. Tak powstały Focals, okulary z autorską soczewką. Nie ma w nich ekranu, a jedynie system, który tak ogranicza światło, by rozświetlała się określona informacja.

Focals od Amazonu

Urządzenie współpracuje z Alexą, więc możemy sobie zamówić taksówkę i uzyskiwać odpowiedzi na pytania w locie. Poza tym do obsługi otrzymujemy też pierścień Loop, który pozwala nawigować po systemie niewielkim joystickiem. Urządzenie kosztuje 1000 dolarów, ale zakupić je można tylko w siedzibie North, gdzie zmierzą nam czaszkę.

Telefon, który kupisz za bitcoina

Pamiętacie człowieka, który kiedyś za 10000 bitcoinów kupił pizzę? Ciekawe, co powiedziałby na możliwość kupna telefonu za 15 setnych tej kryptowaluty. HTC Exodus One to jedyny taki flagowiec wyposażony w technologię Blockchain. Oznacza to, że urządzenie będzie mogło mieć dostęp do bloków danych dotyczących transakcji kryptowalutowych. Dostęp ten będzie wydzielony i do naszych danych nie dobierze się nawet haker, który złamie zabezpieczenia Androida Oreo.

Htc Exodus 1HTC U12 + w ofercie RTV Euro AGD - sprawdź!

Poza tym urządzenie to HTC U12 Plus w innej skórze. Będziemy mieć więc topową specyfikację ze Snapdragonem 845 i 6 GB RAMu, po dwa aparaty z przodu i z tyłu oraz 128 GB na pliki użytkownika. Dodatkową funkcją od producenta będzie chmura, w której zapiszemy klucze do swoich transakcji. By kupić Exodusa, będziemy musieli wyłożyć 0,15 bitcoina bądź 4,78 etherum.

Robot kradnie ludziom pracę?

Pepper chce być bardzo pomocnym robotem. Pojawił się on w pociągach linii Eurostar. Na trasie między Paryżem a Londynem udziela on informacji o aktualnym statusie podróży. Jeśli jednak nie zrozumie do końca naszego angielskiego, zawsze będzie można skorzystać z tabletu doczepionego do urządzenia. Będziemy mogli także dopytać robota o rozkład jazdy tak, by nie wysiąść na złej stacji.

Pepper pozuje do selfie

Wśród innowacyjnych funkcji nie zabrakło także ustawiania się do selfie. Za konstrukcję odpowiada firma Robots of London, a jej produkcją zajęło się SoftBank Robotics. Pepper miał też okazję rozmawiać z ministrami brytyjskiego parlamentu, co wyszło nawet sprawnie. Tego typu działania są częścią projektu CareSees, który posłuży w przyszłości do budowania inteligentnych robotów dla osób starszych.

Zobacz też poprzednie VideoNewsy:

blog comments powered by Disqus
Robot konduktor, stacja paliw dla leniwych, telefon kryptowalutowy - VideoNews #179