PODPOWIEDZI:

Nowa gama telewizorów QLED od Samsunga - Rewolucja na rynku?

Nowa gama telewizorów QLED od Samsunga - Rewolucja na rynku?

Wraz z zapotrzebowaniem na nowoczesne telewizory rośnie chęć zakupienia znacznie większego modelu, który będzie cieszyć oko całej rodziny podczas wieczornych seansów. Samsung idzie temu naprzeciw i wypuszcza nową linię telewizorów 4K i 8K!

Jak się już łatwo możecie domyśleć, zapotrzebowanie na większe matryce rośnie z biegiem lat. Co ciekawe, nie dotyczy to jedynie smartfonów, ale również centrów rodzinnej rozrywki... czyli telewizorów. Właśnie przed ich ekranem spędzamy wolne chwile w gronie rodziny, oglądając jeden z ulubionych seriali, albo wciągający film familijny. Samsung jest tego w pełni świadomy i pragnie zaprezentować nam nową linię telewizorów QLED w rozdzielczości 4K i 8K.

Przeczytaj też: QLED czy OLED? Co lepsze?

Nowości od Samsunga

Modeli będzie całkiem sporo, zatem niemalże każdy będzie miał możliwość wybrania urządzenia najlepiej pasującego pod konkretne preferencje. Żeby Wam delikatnie przybliżyć owe modele, oto ich względnie krótka lista:

  • 4K: Q90R, Q85R, Q80R, Q70R i Q60R od 43 do 82 cali
  • 8K: Q950R od 65 do 98 cali

Na obecną chwilę nie znamy konkretnych szczegółów odnośnie tychże modeli, ale możemy nieco przybliżyć Wam ich właściwości, które z pewnością zachęcą Was do ich zakupu.

Zatem, czym konkretnie charakteryzują się telewizory z nowej linii?

Jak przystało na TV wykonane w technologii QLED, cechują się one niezwykle dobrze oddaną kolorystyką, a już w szczególności czernią (czy pobiją w tym OLEDY?). Gigant z Korei nie zapomniał także o poprawieniu kątów widzenia tak, aby każdy z oglądających miał stuprocentową frajdę z oglądania.

Telewizory 4K i 8K od Samsunga

Wato zaznaczyć, że każdy nowy model będzie wyposażony w technologię HDR10+ oraz podświetlenie strefowe Direct-Full-Array. Ciekawie się zapowiada, ale to nie wszystko! Albowiem, inżynierowie Samsunga nie zapomnieli o użytkownikach ekosystemu Apple! Mowa tutaj o pojawieniu się aplikacji iTunes Movies, która poprawi komfort korzystania z biblioteki tejże platformy.

Sprawdź: Jak wybrać telewizor?

Wysoce zaawansowane telewizory od firmy Samsung

Na koniec warto jeszcze wspomnieć w kilku słowach o trybie Ambient. Dzięki jego zastosowaniu nasz nowoczesny telewizor przybliży nas do najważniejszych informacji przydatnych w życiu codziennym, a także zaprezentuje nam aktualną prognozę pogody.

Rozwiązanie to uległo pewnym poprawkom, więc pobór energii w trybie Ambient będzie jeszcze mniejszy. Wszystko za sprawą nowych czujników światła, które automatycznie dostosują jasność ekranu do warunków świetlnych naszego pomieszczenia.

Samsung i jego nowe Telewizory dla każdego

Kiedy owe modele pojawią się w sprzedaży? Samsung zapowiada, iż będzie to wiosna 2019. Zatem, szykujcie swoje portfele! Tymczasem, zapraszam Was serdecznie do sekcji komentarzy, która stoi dla Was otworem.

blog comments powered by Disqus
Nowa gama telewizorów QLED od Samsunga - Rewolucja na rynku?