PODPOWIEDZI:

Samsung produkuje najlepiej sprzedające się telewizory na świecie?

Samsung produkuje najlepiej sprzedające się telewizory na świecie?

Według najnowszych badań IHS Markit telewizory marki Samsung sprzedają się najlepiej na świecie. I to już od 13 lat. Co zagwarantowało firmie takie osiągnięcie?

Jeżeli z czegoś znane są telewizory Samsunga - to na pewno z wielu ciekawych funkcji i możliwości. Wyniki firmy są dowodem na to, że konsumenci uważają jej sprzęty za innowacyjne i warte zakupu. W końcu 13 lat to szmat czasu, a przez ten okres telewizory bardzo się zmieniły.

Telewizory marki Samsung mają coraz wyższe rozdzielczości

Koreańska firma w liczbach

Podstawowa zmiana, jaka zaszła w ciągu tych lat to pojawienie się wielu nowych standardów rozdzielczości. Było SD, po nim HD, Full HD i 4K. Według danych firmy Samsung obecnie ponad połowa kupionych w 2018 roku telewizorów ich marki, to modele Ultra HD. Widzowie zaczynają oswajać się z rozdzielczością 4K, szukając najlepszej możliwej jakości.

Zadba o to także innowacja QLED TV zaprezentowana w 2017 roku. Dzięki technologii kropek kwantowych telewizory Samsunga mają bogatszą paletę barw i wyższą jasność. Pierwsze telewizory Samsunga z rozdzielczością 8K to modele wyposażone w procesor Quantum 8K i Inteligentne Skalowanie, co poprawia jakość oglądanego obrazu. Przyszłe rozwiązania przyniosą więcej ulepszeń, potencjalnie zapewniając Samsungowi miejsce w każdym rankingu telewizorów.

Samsung pozwala włączyć obrazy

Ponadto okazuje się, że coraz częściej traktujemy takie urządzenia jak centrum domowej rozrywki. W zeszłym roku do sieci podłączono ponad 80 procent nowych telewizorów wyposażonych w technologię Samsung Smart TV. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać system Tizen, dający mu dostęp do wszystkich liczących się VOD na rynku.

Co ciekawe, nad rozwojem platformy Smart TV pracuje zespół zlokalizowany… w Polsce. Telewizory na całym świecie, korzystają z ulepszeń opracowywanych w kraju nad Wisłą.

Zobacz też: QLED czy OLED - Którą matrycę wybrać w telewizorze?

Samsung na miarę

Producent zgodnie z najnowszymi trendami zmierza w stronę personalizacji doświadczeń. Samsung zdaje sobie sprawę z tego, że telewizor jest również ozdobą pomieszczenia. Nawet gdy jest wyłączony.

Dzięki spojrzeniu na telewizor przez pryzmat estetyki, firma opracowała szereg nowych odpowiedzi na toczący salony problem coraz większej czarnej dziury. Najciekawszą z nich jest Tryb Ambient. Telewizor wtapia się we wnętrze, imitując na przykład wzór tapety, która znajduje się na ścianie. Dzięki temu może zadziałać jak coś na kształt inteligentnego lustra - pokazując wyłącznie prognozę pogody, lub godzinę.

Nowe telewizory Samsung wyposażone są w Ambient Mode

Inne nowości to między innymi Jeden Prawie Niewidoczny Przewód, który pozwala przesyłać obraz i zasilić urządzenie bez nieestetycznego węzła gordyjskiego z kabli. Poza tym firma opatentowała uchwyt przylegający, pozwalający powiesić telewizor na ścianie idealnie płasko, jak obraz.

Porównanie jest o tyle trafne, że w 2017 roku Samsung postanowił zająć się sztuką. Za sprawą nowego trybu Art Mode. Po wyłączeniu sprzętu wyświetla się na nim wybrany spośród 1000 różnych grafik i zdjęć obraz. Dzięki współpracy z wieloma galeriami i muzeami platforma Art Store, z której pobierzemy interesujące nas dzieła, będzie rozwijać się dalej

blog comments powered by Disqus
Samsung produkuje najlepiej sprzedające się telewizory na świecie?