PODPOWIEDZI:

Nowy Xbox i Cyberpunk 2077 - Znamy daty premier!

Nowy Xbox i Cyberpunk 2077 - Znamy daty premier!

Premiera, Nowy XBOX, Cyberpunk 2077, to trzy frazy, którymi przez najbliższe parę dni żył będzie cały technologiczny świat. Zapraszam do czytania i oglądania! [VIDEO]

Podczas pokazu Microsoft na E3 pojawiła się przybliżona data premiery nowego Xbox (wakacje świąteczne 2020) o kryptonimie Project Scarlett, dokładna data premiery Cyberpunk 2077 (14.06.2020), nowy pad z serii Elite oraz wejście GamePass na PC. Więcej informacji znajdziecie poniżej!

Nowy Xbox - premiera w lato 2020

Nowy Xbox w sklepach pojawi się w wakacje świąteczne 2020 roku. Jego premiera zostanie połączona z nowym Halo Infinite, co jest fajnym smaczkiem, bo oryginalny Xbox także wyszedł w towarzystwie Halo.

Co do specyfikacji, to na dzisiaj nie znamy konkretnej liczby rdzeni procesora oraz przybliżonej mocy karty graficznej. Wiemy natomiast, że w środku znajdzie się procesor AMD Ryzen Zen 2 oraz technologia Radeon RDNA, a więc Navi.

Nowy XBOX - premiera data

Dzięki temu połączeniu możemy liczyć na konsolę cztery razy mocniejszą od Xbox One X, która poradzi sobie z rozdzielczością 8K i 120 FPS. To wszystko okraszone pamięcią GDDR6, sprzętowo wspartym Ray tracingiem oraz specjalnie zaprojektowanym dyskiem SSD, który będzie działał jako wirtualny RAM.

To ostatnie napawa mnie wielkim optymizmem, bo AMD Ryzen Zen 2 przyniósł nam obsługę standardu PCIe 4.0, który przełoży się na znacznie wyższą przepustowość dysku SSD. Dzięki temu ekrany ładowania będą znacznie krótsze, a w niektórych przypadkach będą mogły kompletnie zniknąć z gier.

Ray tracing w Xbox też będzie ciekawy, bo jeżeli jego implementacja będzie szeroka, to ten stanie się w przeciągu paru lat technologią wręcz podstawową w każdej nowej grze AAA i nie tylko.

Wygląd nowego Xbox wciąż nie jest znany, jednak dla mnie ważniejsze są i tak dane techniczne, których mi w prezentacji mocno zabrakło.

Xbox Elite Wireless Controller 2 - 179$ za możliwości dostosowania do użytkownika

Nowy pad Xbox Elite Wireless Controller 2 przynosi przede wszystkim możliwości dostosowania oporu analogów i pułapu aktywacji spustów. Jest to świetne, bo w zależności od ogrywanego tytuły potrzebujemy więcej precyzji ruchu bądź szybszego strzału. Do regulacji otrzymujemy też specjalne narzędzie

Xbox Elite Wireless Controller 2 - cena i możliwości

Dodatkowym elementem jest poprawa trakcji przez gumowaną fakturę na gripie. Przy dłużej rozgrywce pad potrafi się ślizgać, tutaj ten problem mamy z głowy. 

W zestawie otrzymamy specjalny dok do ładowania pada, który na pełnej baterii wytrzyma 40 godzin pracy. Nie zabrakło przenośnego pokrowca, sześciu nasadek na analogi, czterech manetek i dwóch 2D padów.

Xbox Elite Wireless Controller 2 posiada port USB-C, więc jego ładowanie będzie dość prędkie.

Xbox Game Pass wchodzi na PC

Xbox Game Pass pojawi się także na PC i przyniesie nam masę dobrych tytułów, które warto ograć, między innymi Forza Horizon 4, Metro Exodus, Prey, Wolfenstein II: The New Colossus i Ark: Survival Evolved.

Cena startowa do 4,99 zł za miesiąc, potem wzrośnie do 18,99 zł za miesiąc.

Pojawi się także Xbox Game Pass Ultimate, który połączy ze sobą dwie usługi, czyli Xbox Live Gold i Game Pass. Dzięki niemu otrzymacie też wcześniejszy dostęp do Gears 5 oraz wiele innych tytułów. Cena za taki pakiet to 14,99 USD.

Data premiery Cyberpunk 2077

Data premiery premiery Cyberpunk 2077 to 16.04.2020 roku. Już dziś można kupić wersję standardową, która kosztuje 199 zł i zawiera w sobie między innymi pocztówki z Night City, ścieżkę dźwiękową z gry, dwustronną okładkę, kompendium wiedzy o świecie gry, naklejki oraz dwustronną okładkę.

premiera Cyberpunk 2077 - edycja standardowa

Za edycję standardową otrzymacie także cyfrowe dobra, w tym mini artbook, podręcznik Cyberpunk 2020, tapety na PC i telefony oraz ścieżkę dźwiękową.

Cyberpunk 2077 - edycja kolekcjonerska

Edycja kolekcjonerska Cyberpunk 2077 kosztuje 749 zł i posiada w sobie między innymi:

Cyberpunk 2077 - edycja kolekcjonerska

  • Steelbook
  • Artbook w twardej oprawie
  • Figurkę prezentującą głównego bohatera (25 cm)
  • Metalowe przypinki
  • Brelok Quadra VTECH
  • Materiał dowodowy NCPD z opatrzonym notatkami przewodnikiem po Night City
  • Haftowane naszywki
  • Naklejki do sticker bomby

Reszta zestawu pokrywa się ze standardową edycją.

Podsumowanie

Pomimo faktu, że znamy przybliżoną datę premiery nowego XBOX, niewiele powiedziano o jego dokładnej specyfikacji i wyglądzie. Z chęcią dowiedziałbym się, co siedzi w jego wnętrzu, bo to nie powinna być już żadna tajemnica.

Przewiduję, że nowy XBOX będzie miał 8 rdzeni i 16 wątków, taktowanych w okolicy 3,3 GHz. Do tego 32 GB pamięci GDDR6 i bufor SSD na PCIe 4.0 o pojemności 32 GB z wysoką prędkością transferu danych. Dzięki takiej równowadze powinniśmy uniknąć dodatkowego narzutu i skrócić czasy ładowania w grach.

Mam nadzieję, że realizacja ray tracingu będzie powalająca i dzięki niej zbliżymy się do fotorealizmu w grach, którego tak wszyscy pragniemy.

Sprawdź także:

Źródło: Własna opinia na podstawie konferencji E3

blog comments powered by Disqus
Nowy Xbox i Cyberpunk 2077 - Znamy daty premier!
Autor: Paweł Rudy