PODPOWIEDZI:

Krótko o E3, Google Pixel 4 oficjalnie, nowe prawo hulajnogowe - VideoNews #210

Krótko o E3, Google Pixel 4 oficjalnie, nowe prawo hulajnogowe - VideoNews #210

W tym tygodniu na konferencji Microsoftu na E3 prawie pokazano najnowszą konsolę. Oprócz tego światu pokazał się Google Pixel 4, a Uber chyba na poważnie wziął sobie do serca rozczarowania z poprzedniego odcinka. Sprawdźcie 210. VideoNewsa!

Krótkie informacje

  • Uber nie chce opierać się wyłącznie na helikopterach i spóbuje swoich sił w dronach pasażerskich. Testy odbędą się w Dallas, Los Angeles oraz Melbourne. Rozpoczną się w przyszłym roku, a pojazdy mają zadebiutować za 4 lata. Koszt Uber Air ma być porównywalny do wybrania droższej opcji taksówki. 
  • Facebook postanowi zapłacić nam za wykorzystanie naszych danych. Study by Facebook pozwoli firmie na gromadzenie informacji o nas za naszą zgodą. Musimy mieć powyżej 18 lat i zostać wybrani przez firmę do programu, który zobaczymy w reklamach na portalu.
  • Apple chce wykupić dział 5G od Intela. Niedawno producent procesorów wycofał się z rozwoju najnowszego standardu sieci po tym, jak Apple przerwało z nim współpracę. Firma miała chrapkę na ten dział Intela już wcześniej, a teraz rozszerza swoją ofertę pracy w San Diego, gdzie operuje Qualcomm, więc na pewno potrzebuje specjalistów. 

DJI Robomaster S1 to miniaturowy czołg

  • DJI stworzył robota edukacyjnego. Robomaster S1 pod względem oprogramowania nie różni się szczególnie od innych takich propozycji - może uczyć programowania, posiada pada i aplikację mobilną. Szczególną uwagę zwraca jednak jego wygląd. Miniaturowy czołg spodoba się niejednemu dziecku i dorosłemu.
  • Epic Games, czyli twórcy Fortnite, wykupili HouseParty, aplikację do videorozmów grupowych. Na razie żadna z firm nie mówi, jaka jest przyszłość produktu, ani czy połączy się ona chociażby z Fortnite.
  • Naukowcy z Maryland pracują nad technologia, która pozwoli przetworzyć nasze ciepło na prąd elektryczny. Wszystko dzięki nanostrukturom drewna, które potrafią przetwarzać energię przy niewielkiej różnicy temperatury. Na razie potrzeba jednak drogich elektrod z platyny i 

E3 w pigułce

Jeszcze w niedzielę Microsoft postanowił pokazać światu Project Scarlett. Przez kilka minut nie poznaliśmy wyglądu, ale część specyfikacji już tak. W środku znajdziemy dysk SSD, którego część zadziała jak RAM. Wszystko dzięki złączu PCIe 4.0. Jako że Microsoft współpracuje z AMD, to każe stwierdzić, że do środka zawita procesor w architekturze Zen 2. Konsola ma być 4 razy mocniejsza od Xboxa One X i zadebiutuje w okresie świątecznym w przyszłym roku. 

Keanu Reeves był ozdobą konferencji MIcrosoftu na E3

Oprócz tego na konferencji Microsoftu pokazano kilka ciekawostek. Show skradł Keanu Reeves, który wystąpi w Cyberpunk 2077 - grze od CDProjekt RED. Premiera 16 kwietnia 2020 roku. Do tego czasu skorzystamy z kontrolera Elite, który został odświeżony oraz z projektu xCloud - chmury do strumieniowania gier. Więcej możecie dowiedzieć się z podsumowania konferencji Microsoftu

Ryzen RX 5700 T ma zaatakować RTX 2070

Na E3 swój sprzęt zaprezentowało także AMD. Przede wszystkim uwagę skupiono na serii kart graficznych Navi RX 5700 i RX 5700 XT. Obydwie powalczą z RTXami 2060 i 2070, oferując 7-nanometrowy proces litograficzny. Ten sam proces zaoferują zapowiadane już wcześniej procesory od AMD, do których dołącza Ryzen 3950X. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszam na najciekawsze informacje z konferencji AMD.

Google Pixel 4 wycieka tuż przed premierą

Google w przypadku Pixela 3 zaliczyło spory wyciek, bo już na kilka tygodni przed premierą recenzowano jeden z egzemplarzy. W tym roku Google Pixel 4 zaczął pojawiać się w przeciekach zdecydowanie wcześniej. Recenzenci technologiczni otrzymali bryłę, na bazie której tworzy się etui. W oczy rzuca się odstające szkiełko aparatów. Google tym razem nie siedziało bezczynnie i pokazało światu Pixela 4. 

Google Pixel 4 dostanie dwa aparatyNie uwierzysz, jaka jest cena Google Pixel 3! Sprawdź

Pojawią się dwa aparaty oraz moduł do rozpoznawania odległości. Do zmmian dojdzie w kwestii wykończenia. Raczej na pewno zniknie dwukolorowy tył. Na tyle obudowy nie ma też czytnika linii papilarnych.

Nie wiadomo jednak, czy znajdzie się on z przodu, ponieważ Google testuje rozwiązania pozwalające na gesty w powietrzu. Project Soli rozwijano w firmie od 2015 roku, a w tym roku mały radar otrzymał zezwolenie Federalnej Komisji Handlu w Stanach Zjednoczonych. Czy tak będzie? Dowiemy się pewnie pod koniec roku. 

Rozpoznawanie naszej twarzy z pomocą głosu

Często twarze utożsamiamy z odpowiednim głosem. W przypadku rozwiązania naukowców z Cornell University tej umiejętności nauczono komputer. Speech2Face pozwala na generowanie ludzkich twarzy dzięki próbkom mowy. Przy obecnym poziomie zaawansowania program jest w stanie rozpoznać płeć, rasę oraz wiek, a także odtworzyć model twarzy. Wszystko to dzięki godzinom oglądania filmów na Youtube. 

Speech2Face działa na zasadach nauczania maszynowego

Jak się okazuje, algorytm najwierniej odtwarza szerokość nosa oraz jego odległość względem wargi. Najgorzej zaś idzie mu pokazanie szczęki oraz... wysokości górnej wargi. W rezultacie na zdjęciach widać, że odległość nosa od wargi jest prawidłowa, ale pomiędzy wargami - już nie. Po 10 tysiącach próbek efekt wygląda raczej komicznie, ale nie jest to bezużyteczne rozwiązanie. W przyszłości może wspomagać policję przy identyfikowaniu sprawców przestępstw. 

Huawei w kryzysie, na którym straci Unia Europejska

Firma wycofała się z zapowiedzi najnowszego modelu laptopa z serii Matebook. Szef działu konsumenckiego Huawei, Richard Yu przyznał wprost, że powodem są ograniczenia współpracy narzucone przez Stany Zjednoczone. Laptop zadebiutuje w nieokreślonej przyszłości, jeśli wierzyć innemu źródłu - chińskiej rządowej gazecie The Global Times pojawiła się informacja, że komputer ujrzy światło dzienne jeszcze w tym miesiącu. 

Huawei ma zaawansowane technologie 5G

Huawei szykuje się na przyszłość na różne sposoby. Według China Daily firma stworzyła już milion urządzeń opartych o ich własną wersję systemu operacyjnego - ARK OS. A według raportu GSM Association brak działań Huaweia przyczyni się do utraty 62 miliardów dolarów przez państwa Unii. Rozwój sieci 5G zwolni o 1,5 roku, ponieważ nikt w tej chwili nie dysponuje pełnoprawną infrastrukturą, a Nokia i Sony Ericsson dopiero budują swoje rozwiązania. 

Nowe prawo dla hulajnóg już wkrótce

Po ponad trzech latach obietnic resortu infrastruktury dojdzie do zmian w kodeksie drogowym. W nowej ustawie o ruchu drogowym powstanie definicja Urządzenia Transportu Osobistego. Nowelizacja zdefiniuje czym są, gdzie można ich używać i kto może z nich korzystać. Do takich pojazdów zalicza się urządzenia napędzane elektrycznie, nieprzekraczające masą 25 kilogramów oraz 90 centrymetrów szerokości. Taki pojazd nie będzie mógł przekroczyć 25 kilometrów na godzinę. 

Hulajnogi elektryczne nie będą mogły przekroczyć 25 km/hCzas na hulajnogę? Zobacz Xiaomi w niskiej cenie!

W zamian za to ograniczenie prędkości pojedziemy po ścieżkach rowerowych. Gdy ich zabraknie, dozwolony będzie wjazd na jezdnię pod warunkiem, że ta ma ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Jeśli takiej drogi zabraknie, powrócimy na chodnik. Jazda w kaskach nie będzie obowiązkowa, ale zalecana. Na ten moment nie ma planów, aby rejestrować pojazdy, ale niezbędny jest dobry hamulec oraz oświetlenie. 

Hakerzy włamią się do telefonu z pomocą... dźwięku

Choć to kamery są znacznie bardziej ryzykowne, to jednak mikrofony potrafią być kluczem do naszych telefonów. Naukowcy z Cambridge oraz szwedzkiego Linköping z pomocą mikrofonów wewnątrz urządzenia odsłuchiwali wpisywanych haseł. Dali oni komputerowi do zanalizowania zachowania 45 osób w trzech sytuacjach - zwykłym pokoju z automatem do kawy, z biblioteki oraz z kafejki internetowej.

Zabezpieczenia można złamać na bazie dźwięku

Komputer nasłuchuje odgłosu fal i analizuje ich odległość na bazie częstotliwości dźwięku. Nie używa przy tym innych mikrofonów niż te w telefonach. Test musiał być dopasowany do Jak wnioskują naukowcy, do aplikacji łatwo się dostać, ponieważ jako użytkownicy często nieświadomie włączamy uprawnienia. Dlatego następnym razem uważajcie na nieznane programy.


Zobacz poprzednie VideoNewsy: 


Źródła: 

www.ig.com/en-ch/news-and-trade-ideas/shares-news/uber-share-price-up-2--after-unveiling-air-taxi-at-elevate-summi-190613
newsroom.fb.com/news/2019/06/study-from-facebook/
arstechnica.com/gadgets/2019/06/apple-is-in-talks-to-buy-intels-germany-based-modem-business-report-claims/
www.dji.com/pl/robomaster-s1
medium.com/@houseparty/houseparty-is-joining-epic-games-8b6344a4d8e2
umdrightnow.umd.edu/news/umd-researchers’-wood-based-technology-creates-electricity-heat
news.xbox.com/en-us/2019/06/09/xbox-e3-2019-briefing-recap/ 
www.amd.com/en/press-releases/2019-06-10-amd-reveals-leadership-pc-platform-options-for-every-gamer-e3-2019
twitter.com/madebygoogle/status/1138876305158500353
arxiv.org/pdf/1905.09773.pdf
reuters.com/article/us-huawei-europe-gsma/europes-5g-to-cost-62-billion-more-if-chinese-vendors-banned-industry-idUSKCN1T80Y3
forsal.pl/transport/aktualnosci/artykuly/1416710,elektryczne-hulajnogi-przepisy-2019-kodeks-drogowy-sciezka-rowerowa-ulica-chodnik.html
www.businessinsider.com/smartphone-passcodes-could-be-compromised-through-microphones-2019-6?IR=T

blog comments powered by Disqus
Krótko o E3, Google Pixel 4 oficjalnie, nowe prawo hulajnogowe - VideoNews #210