PODPOWIEDZI:
Laptopy HP

Windows 10 w opałach - Aktualizacja psuje komputer

Windows 10 w opałach - Aktualizacja psuje komputer

Kolejna aktualizacja Windows 10 zepsuła twój komputer? Nie jesteś jedyny. Poprawka KB4532695 miała naprawić problemy z wewnętrzną wyszukiwarką systemu, ale stworzyła kolejne błędy. Wśród nich nawet owiane złą sławą BSOD - niebieskie ekrany “śmierci”. To jednak nie wszystko.

Wśród problemów, które stwarza KB4532695, pojawiają się między innymi doniesienia dotyczące HDMI, systemów audio i sterowników internetowych. Niektórzy internauci zauważyli spowolnione działanie internetu lub po prostu jego wyłączenie. Również poprzez Ethernet - łączność przewodową.

- Wi-Fi jest strasznie wolne: korzystam z usługi internetu światłowodowego, łącząc się poprzez Wi-Fi i uzyskuję prędkość pobierania niższą niż 1 megabit na sekundę, podczas, gdy inne z moich urządzeń, które pracuje na androidzie, działa w porządku - napisał Frederi Pochard, użytkownik forum Microsoftu.

Feralna aktualizacja nie dała rady dla wszystkich naprawić problemów z paskami wyszukiwań w Windows 10. Nadal pojawiają się irytujące błędy, takie jak konieczność kilkukrotnego kliknięcia myszką, aby wyczyścić zaznaczenie tekstu. Jest jednak możliwość tymczasowego naprawienia sytuacji.

Screen prezentujący możliwość usuwania aktualizacji w Windows 10

Pod warunkiem, że BSOD nie uniemożliwia ci korzystania z komputera. W takim wypadku najłatwiejszym sposobem rozwiązania sprawy jest format (chyba że regularnie przeprowadzasz backup systemu i możesz się cofnąć do ostatniej stabilnej wersji). 

Jeżeli jednak wciąż możesz swobodnie operować komputerem, wejdź do ustawień, znajdź zakładkę “Wyświetl historię aktualizacji” i przejdź do odinstalowywania. Wystarczy zaznaczyć wersję aktualizacji KB4532695 i kliknąć odinstaluj.

Warto sprawdzić:

Źródło: windowslatest.com, microsoft.com.

blog comments powered by Disqus
Windows 10 w opałach - Aktualizacja psuje komputer