PODPOWIEDZI:

Telewizory Samsunga na 2020 rok - Przede wszystkim 8K

Telewizory Samsunga na 2020 rok - Przede wszystkim 8K

Wiemy już, jakie telewizory Samsunga trafią na rynek w tym roku. Koreański moloch pochwalił się podczas organizowanej konferencji ekranami, jakich możemy się spodziewać na rynku już niedługo. Wśród nich QLED-y 8K, Crystal UHD bez ramek i telewizory pionowe.

Nowości Samsunga na rynku RTV to też soundbary. Tegoroczne mają lepiej współpracować z telewizorami i bardziej wtapiać się w otoczenie. Wszystko wskazuje jednak na to, że współpraca ma ograniczać się do modeli z matrycami QLED.

Telewizory QLED

Najpierw więc o najciekawszym elemencie linii na 2020 rok. Samsung forsuje zamiast OLED-ów nie bez powodu QLED-y. Technologia kropki kwantowej co prawda nie zapewnia idealnej czerni, ale za to  oferuje powiększoną paletę barw i niezłą jasność ekranu. Wśród tegorocznych modeli przoduje przede wszystkim Samsung QLED 8K Q950TS. Ten sprzęt może kiedyś zdominować ranking telewizorów.

Oczywiście spora rozdzielczość to nie wszystko, czym może pochwalić się ten model. Telewizor jest bardzo cienki - zaledwie na 15 milimetrów. Pomimo tego ma aż 6 głośników, co wspomaga budowanie realizmu dźwięku i zdaniem producenta eliminuje granice między otoczeniem a telewizorem. Poza tym nie skąpi też ekranu - Infinity Screen zajmuje 99% powierzchni urządzenia. Dostępny będzie w rozmiarach 65, 75 i 85 cali.

Samsung QLED Q950T w salonie

Pojawi się też niszy model, taki jak Samsung 8K Q800T. Mierzy od 55 do 82 cali. Zaoferuje sztuczną inteligencję i procesor Quantum 8K. Posłużą do podbijania rozdzielczości odtwarzanych materiałów, tak aby wycisnąć jak najwięcej z oferowanej przez matrycę jakości.

Z technologii obecnych w sprzętach 8K korzystać będzie także półka QLED 4K. Modele Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T to sprzęty z ekranami o przekątnych do 43 do 85 cali, korzystające z takich funkcji jak Adaptive Picture i Object Tracking Sound+.

Telewizory Samsunga na Samsung Forum

Pierwsza analizuje warunki oświetlenia, dostosowując obraz do jasnych i ciemnych salonów. Druga z kolei nadaje trójwymiarowości dźwięku, łącząc głośniki na górze, z boku i z dołu telewizorów. Według firmy dopasuje też audio do akcji na ekranie.

Crystal UHD - krótko o trzech modelach

Samsung nie stawia jednak tylko na QLED-y. W asortymencie firmy pojawią się modele z wyświetlaczami Crystal UHD. W zasadzie wyróżnia je przede wszystkim procesor Crystal 4K, skalujący obraz do takiej rozdzielczości i ekran Crystal, który ma zapewnić bardziej rzeczywiste kolory.

Seria trafi na rynek w trzech wersjach - TU7100, TU8000 i TU8500. Pierwszy model jest najbardziej podstawowy. Pozostałe oferują m.in. Tryb Ambient (wtapiający ekran w otoczenie poprzez odpowiednie wygaszacze) i minimalistyczny, nieomal bezramkowy, design. TU8500 to też technologia podświetlenia Dual LED. Dwa zestawy diod o różnej ciepłocie barw oferują lepszy kontrast.

Zobacz też: Jaki telewizor do 3000 złotych?

Samsung stawia na lifestyle

Kojarzycie Samsung The Sero? Obecny już od jakiegoś czasu na koreańskim rynku, teraz trafi też do reszty świata. To dosyć nowatorski pomysł - telewizor jest w stanie pracować poziomo i pionowo. Wszystko po to, aby bardziej przypominał ekrany, z których korzystamy na co dzień. Chodzi o smartfony i tablety.

Dzięki niemu wygodniejsze ma być korzystanie z Facebooka lub Twittera po sesji filmowej. Dużo naturalniej ma też działać przesyłanie obrazu z telefonu na większy wyświetlacz. Model został nagrodzony podczas tegorocznej edycji konkursu International Forum Design Awards za innowacyjne wzornictwo.

Samsung The Sero w salonie

Zresztą, to samo dotyczy innego urządzenie lifestylowego firmy - Samsung The Serif. W tym roku na rynek trafią nowe wersje - 43, 49 i 55-calowe w kolorach Cloud White i Cotton Blue. Sprzęt jest designerskim telewizorem z metalową podstawką i niecodzienną ramką. Wyświetla obraz przy pomocy matrycy QLED.

Samsung The Serif na Samsung Forum

Ostatecznie warto też zwrócić uwagę na Samsung The Frame. Główną zaletą tej linii są atrakcyjne ramki, przypominające obrazy i sklep Art Store, w którym można zakupić dzieła z największych galerii na świecie, do wyświetlenia w formie wygaszacza ekranu. Na dodatek rekomendowane przez sztuczną inteligencję. Do obecnych rozmiarów dodano ekrany o wielkości 32 i 75 cali.

Warto sprawdzić: Samsung liderem TV na CES 2020? MicroLED, QLED 8K, The Sero

A może soundbar?

Nie tylko telewizorami Samsung żyje. W 2020 firma wypuści nowe soundbary. W ofercie na Europę możemy się spodziewać serii Q - konkretnie modeli Q800T, Q70T i Q60T. Mają współdziałać z modelami QLED, dzięki Q-Symphony. 

To technologia, która umożliwia korzystania z górnych i bocznych głośników jako dodatkowego kanału audio. Po podłączeniu odpowiedniego soundbara, telewizor łączy dźwięk z obu urządzeń. Ten ma być w ten sposób bogatszy i bardziej przestrzenny.

Soundbary Samsunga na Samsung Forum

Soundbary wspierają też inne technologie - na przykład Acoustic Beam i standardowe już w średniej i wyższej półce Dolby Atmos i DTS:X. Wszystko dla bardziej realnych doznań dźwiękowych. Jeżeli jednak preferujesz wygląd maszyny - seria S będzie dla ciebie. Samsung zachwala jej design, twierdząc, że wtopi się we wnętrze twojego salonu.

Źródło: Samsung.

blog comments powered by Disqus
Telewizory Samsunga na 2020 rok - Przede wszystkim 8K