PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Wędkarskie horrory - Najbardziej nietypowy game jam w tym roku

Wędkarskie horrory - Najbardziej nietypowy game jam w tym roku

Niedawno zakończył się nietypowy game jam. Jego tematyką były wędkarskie horrory. Game jamy to wydarzenia, podczas których grupa twórców zajmuje się zaprojektowaniem od podstaw i stworzeniem gier (w które można teraz zagrać za darmo). Żeby nie było zbyt prosto - zazwyczaj organizatorzy podają jakiś motyw przewodni.

W przypadku trwającego od 18 stycznia do 29 lutego wydarzenia kuratorzy z Horror You Haven’t Played postawili przed niezależnymi deweloperami z itch.io wyzwanie naprawdę nietypowe. Nie słyszeli w końcu prawdopodobnie o polskiej copypaście o ojcu wędkarzu. Mimo tego powiązali amatorskie rybołówstwo z horrorem - wszystkim co straszne, dziwne i budzące niepokój.

Jakie gry stworzyła społeczność?

Wśród zgłoszonych projektów pojawiło się sześć na komputery z systemami Windows i dwie, które można włączyć po prostu w przeglądarce. Te są stosunkowo proste. W Offering gracz podąża za przygodami postaci wybranej do złożenia darów grupie, która zniewoliła jej wioskę. To prosta i krótka gra tekstowa z różnymi ścieżkami rozwoju fabuły poprzez klikalne decyzje.

Tak wygląda rozgrywka w Thing in The Lake

Bardziej rozwinięta graficznie jest produkcja użytkownika chiropteram - The Thing in the Lake. W pixelartowej przygodówce wybierzemy się, a jakże, na ryby. W toku rozgrywki bohater odkrywa, że nie wszystko jest do końca takie, jak być powinno, a śmierć wuja staje się coraz bardziej podejrzana.

Earl's Day Off przypomina grę na N64

Zgłoszone do game jamu gry, które wymagają ściągnięcia na komputer, na ogół były bardziej zaawansowane - nie tylko graficznie. Wśród nich wyróżnia się Earl’s Day Off, na poły komiczna, na poły niepokojąca opowieść o mężczyźnie, któremu żona zabroniła wrócić do domu bez pierścionka. Stworzona w stylu gier na Nintendo 64 zręcznościówka tworzy ograniczeniami i blokowymi trójwymiarowymi modelami klimat retro-grozy.

Polowanie na boga rybę w Lothan

Jest jeszcze kilka innych propozycji trafiających w różne gusta - od zmagań z bogiem rybą po zbieranie fragmentów ciał z dna jeziora. To jednak warto sprawdzić samemu, odwiedzając stronę wydarzenia.

Zobacz też:

Źródło: itch.io.

blog comments powered by Disqus
Wędkarskie horrory - Najbardziej nietypowy game jam w tym roku