PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Mapa rozwoju koronawirusa od Microsoftu

Mapa rozwoju koronawirusa od Microsoftu

Rozwój pandemii wzbudza strach na całym świecie. Wiele osób gorączkowo (jakkolwiek to tu brzmi) przegląda newsowe portale, chcąc być na bieżąco z najnowszymi wieściami o koronawirusie. Dużym udogodnieniem są także przejrzyste mapki dotyczące liczby zarażeń. Jedną z nich przygotował Microsoft.

Statystki dotyczące koronawirusa nie są aktualnie zbyt krzepiące. Na całym świecie przybywa zarażonych. Osoby koczujące w swoich domach często pragną być na bieżąco z najważniejszymi statystykami. Jedną z najbardziej przejrzystych mapek stworzył Microsoft.

Mapka jest dostępna pod tym adresem: https://bing.com/covid

Jak widzisz, jest banalna w obsłudze i na bieżąco aktualizowana. Dane pochodzą z zaufanych źródeł, czyli WHO, CDC oraz ECDC.

Po lewej stronie widać ogólne statystyki dotyczące zarażeń, wyzdrowień i zgonów. Po najechaniu kursorem na dane Państwo statystyki dotyczą już tylko jego.

A to nie wszystko, bo po kliknięciu tracker podrzuca od razu najnowsze newsy dotyczące rozwoju pandemii w konkretnym kraju.

mapka ze statystykami koronawirusa w Polsce

Mapka od Microsoftu stanowi bardzo dobre źródło danych dotyczących rozwoju pandemii. Ale wiele osób szuka jeszcze głębszych statystyk - np. dotyczących danego województwa.

Tutaj z pomocą przychodzi ta mapka. Nie jest może tak przejrzysta, ale ma bardziej szczegółowe dane lokalne.

W każdym razie z takim zestawem statystyk każdy w okamgnieniu sprawdzi aktualną sytuację na świecie czy w Polsce.

Oby liczby dotyczące zarażeń szybko zaczęły spadać.

Źródło: Microsoft

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Mapa rozwoju koronawirusa od Microsoftu