PODPOWIEDZI:

Zmywarka Xiaomi - Ideał dla kawalerów?

Zmywarka Xiaomi - Ideał dla kawalerów?

Xiaomi Mijia VDW0401M to kolejny dowód na to, że Xiaomi bywa nie tylko tanie, ale i pomysłowe. Chodzi bowiem o zmywarkę... a raczej mini-zmywarkę. Szczegóły w poniższym newsie.

Zmywarka Xiaomi? No cóż, wygląda na to, że chiński gigant nieśmiało wkracza w branżę dużego AGD... choć tutaj bardziej jednak chodzi o mniejsze niż większe urządzenie.

Xiaomi Mijia VDW0401M, bo tak się zwie ten twór, to malutka zmywarka. Waży zaledwie 12,5 kg i ma następujące gabaryty: 442 mm szerokości, 461,5 mm wysokości i 419 mm głębokości. Nie powalczy więc z Boschami i Siemensami w rankingu zmywarek, przynajmniej patrząc na te pełnogabarytowe.

Jej target jest zupełnie inny - małe kuchnie, małe mieszkanka, ludzie mieszkający w pojedynkę. Sprzyjają temu nie tylko wymiary. Montaż jest bowiem banalny - wystarczy dostęp do bieżącej wody, nie trzeba się bawić w zabudowę czy skomplikowaną instalację takiego sprzętu.

zmywarka Xiaomi zajmuje mało miejsca... nawet na blacie kuchennym!

A funkcjonalności wcale nie brakuje! Jest tu kilka programów zmywania, które na pierwszy rzut oka nie mają się czego wstydzić w porównaniu do małych i tanich zmywarek dla singli. Najkrótszy cykl trwa zaledwie 28 minut z temperaturą 55°C. Najdokładniejsze mycie naczyń przy temperaturze 75°C nie potrwa natomiast dłużej niż 139 minut. Mowa w tym przypadku o cyklu, który usuwa 99,9% bakterii. Wszystkich trybów pracy jest łącznie 6.

Przy takiej specyfikacji zmywarka Xiaomi nie potrzebuje zbyt wiele wody czy energii, co jest zrozumiałe. Zmieści zaledwie 4 komplety zastawy (dla porównania wąskie zmywarki 45 cm mieszczą  zazwyczaj 9-10 kompletów naczyń), ale ma być w końcu jak najmniejsza, co jest unikalne w tej kategorii.

Xiaomi poszalało z dedykowaną aplikacją mobilna (Mi Home) - ta pozwala na zdalne sterowanie... nawet głosowe!

zmywarka xiaomi jest bardzo mała

A ile to małe cudeńko kosztuje i gdzie można je kupić? Sugerowana cena w przeliczeniu na naszą walutę miała wynosić zaledwie 600 zł, co stanowiłoby hicior. Niestety, zmywarkę Xioami jesteśmy w stanie dostać na AliExpress lub Banggood, ale jak widzisz, kwota jest wyraźnie wyższa od tej sugerowanej.

Mimo tego i tak jestem przekonany, że wielu Europejczyków szybko zamówi ten sprzęt. Trudno znaleźć inną mini-zmywarkę tego typu. A Tobie się podoba?

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Zmywarka Xiaomi - Ideał dla kawalerów?