PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Facebookowe "centrum wiadomości" o koronawirusie już od dzisiaj

Facebookowe "centrum wiadomości" o koronawirusie już od dzisiaj

Już dzisiaj (19.03.) na Facebooku pojawi się nowa funkcja. Chodzi o "centrum wiadomości", które będzie nakierowane na rzetelne informacje o wirusie oraz chorobie COVID-19. Szczegóły w poniższym newsie.

Facebook nie ma łatwo w czasie pandemii. Z jednej strony zapewne jeszcze więcej ludzi przebywa na wspomnianym portalu społecznościowym, ale z drugiej jego władze muszą sobie radzić z fałszywymi newsami o koronawirusie.

A nie jest to łatwe, co pokazał problem z algorytmem, który oznacza spam na Facebooku. W praktyce usuwał również wieści z wiarygodnych źródeł.

Teraz to wszystko ma się zmienić na plus, bo powstaje "centrum wiadomości". Już dzisiaj (19.03.) pojawi się na samej górze tablicy.

Zobacz, jak ma to mniej więcej wyglądać:

facebook wprowadza "centrum wiadomości" o pandemii

Jak widzisz, nie ma szans, aby ta zmiana komuś umknęła. Jest wyświetlana w dość nachalny sposób, ale nie chodzi przecież o reklamę, a o najważniejsze informacje o szalejącej pandemii.

Z tego, co można zauważyć, nie ma opcji wyłączenia tej funkcji, a jedynie kliknięcie „Zobacz informacje” lub „Zaobserwuj”. Pierwsza opcja wyświetli newsy odnoszące się do danego regionu.

Jeżeli będzie to dobrze moderowane, a tym razem pewnie tak, to oceniam tę zmianę za bardzo przydatną. Wszystkie rzetelne informacje oraz na bieżąco aktualizowane statystyki w jednym miejscu - brzmi jak dobry plan.

Źródło: Facebook

blog comments powered by Disqus
Facebookowe "centrum wiadomości" o koronawirusie już od dzisiaj