PODPOWIEDZI:
600zł CashBack na Pralki Samsung

Telewizory od Xiaomi w Polsce? Tak, to prawdopodobne!

Telewizory od Xiaomi w Polsce? Tak, to prawdopodobne!

Niedługo zobaczymy w Polsce Xiaomi TV. Skąd taka pewność? Xiaomi Polska praktycznie równolegle z informacją o nadchodzącej (31 marca o godzinie 18:00) konferencji wrzuciło na fanpage prezentację jednego z modeli telewizorów marki. Chodzi o 55-calowy Mi TV 4S - z obrazem 4K i HDR-em.

Aktualizacja: No i się pojawiły! Przetestowaliśmy Xiaomi Mi TV 4S 43 cale.

Zresztą pojawienie się Xiaomi TV w Polsce nie byłoby niczym dziwnym. Już od jakiegoś czasu telewizory firmy są dostępne w Europie. Na początku pojawiły się na rynkach rosyjskim i hiszpańskim, ale w planach było dalsze rozszerzanie sfery wpływów producenta niedrogich urządzeń elektronicznych. Nie są to jednak sprzęty, które mają szansę pojawić się w zestawieniu telewizorów do 3000 złotych.

Post Xiaomi Polska na fanpage'u

Jakie telewizory Xiaomi trafią do Polski?

Wszystkie media spekulują o tym, że najpewniej pojawią się u nas wszystkie trzy modele telewizorów dotychczas dostępne w Hiszpanii. Wydawałoby się to jednak dziwne, gdyby na polski rynek trafił Xiaomi Mi TV 4A.

Najtańszy model Xiaomi Mi TV 4A

To model 32-calowy, który w cenie około 800 złotych (w przeliczeniu) ma przede wszystkim panel o niskiej rozdzielczości 1366 na 768 pikseli. Z drugiej strony wspiera HDR i Androida 9 Pie. Chociaż przy 1 GB pamięci RAM trudno się spodziewać płynnej pracy tego ostatniego.

Nieco większy jest dostępny w kraju Picassa Xiaomi Mi TV 4S. Jego matryca sięga rozmiarami 43 cali i oferuje na szczęście obraz 4K. Urządzenie wspiera HDR i ma dwa 8-watowe głośniki z systemem bass reflection.

Xiaomi Mi TV 43 4S

Również pracuje na Androidzie 9 Pie, ale ma nieco mocniejsze podzespoły. Cena także jest nieco wyższa - z grubsza dwukrotnie w stosunku do mniejszego modelu.

Flagowiec - czyli wspomniany 55-calowy Mi TV 4S - to opcja najbogatsza. Ma 4K, HDR i wsparcie MEMC (wyższa płynność obrazu poprzez przewidywanie ruchu na ekranie). Wewnątrz kryją się dwa 10-watowe głośniki z poprawionymi basami.

Xiaomi Mi TV 55S na żółtym tle

Można nim sterować głosowo i wspiera Chromecasta. Na dodatek jego design bazuje na metalowej i cienkiej ramce. Za taką przyjemność przyjdzie jednak zapłacić - pewnie ponad 2000 złotych.

Źródło: rootblog.pl, itweakit.com, Xiaomi.

blog comments powered by Disqus
Telewizory od Xiaomi w Polsce? Tak, to prawdopodobne!