PODPOWIEDZI:

YouTube Music z tekstami piosenek

YouTube Music z tekstami piosenek

Streamingowa platforma YouTube Music zaczęła oferować swoim użytkownikom nową funkcję pozwalającą na wyświetlanie tekstów odtwarzanych piosenek. Wprowadzenie funkcji to kolejny krok w rozwoju serwisu, który pod względem popularności odstaje od czołówki serwisów z muzyką.

Wprowadzona przez spółkę opcja powinna przypaść do gustu fanom muzyki, ale na razie będzie ona dostępna jedynie w mobilnej aplikacji YouTube Music na platformach iOS oraz Android. Wkrótce ma ona jednak zostać aktywowana również w wersji przeglądarkowej.

Chociaż funkcja korzysta z obszernej bazy danych giganta, nie wszystkie dostępne w serwisie popularne piosenki korzystają z nowej opcji. Co więcej, użytkownicy serwisu otrzymują w tej chwili jedynie ścianę statycznego tekstu, przez co zmuszeni są samodzielnie przewijać kolejne wersy utworu, na bieżąco śledząc głos artysty.

Jeżeli chodzi o streamingowe serwisy muzyczne, YouTube Music pod względem popularności pozostaje daleko w tyle za konkurencją. Mimo to, Google nie rezygnuje ze wsparcia dla swego dziecka, próbując wyróżnić swój produkt na tle innych.

O nowej funkcji poinformował w pierwszej kolejności serwis The Verge

Automatyczne dopasowane tekstu piosenki do muzyki byłoby z pewnością jedną z tego typu interesujących i unikalnych opcji. Miałoby ono potencjał do przyciągnięcia nowych słuchaczy. Amerykańska spółka teoretycznie mogłaby wykorzystać do tego celu np. swoje algorytmy wykrywania mowy, których używa obecnie na YouTubie.

Przypomnijmy, że YouTube Music wystartował bez większego echa w 2015 roku. W 2018 roku przeszedł duży facelifting, otrzymując nową wersję mobilną i interfejs. Serwis jest obecnie dostępny w ponad siedemdziesięciu krajach świata (w tym w Polsce).

Jego podstawowa wersja jest bezpłatna, ale po uiszczeniu opłaty abonamentowej (lub w ramach YouTube Premium) możemy słuchać muzyki bez reklam oraz skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak odsłuchiwanie utworów w trybie offline. Obecnie YouTube Music i Premium posiadają łącznie około 20 milionów subskrybentów. Dla porównania, za Spotify miesięcznie płaci obecnie ponad 160 milionów osób.

Źródło: The Verge

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
YouTube Music z tekstami piosenek