PODPOWIEDZI:

Oszustwo na Netflixa - Kolejny fake cyberprzestępców

Oszustwo na Netflixa - Kolejny fake cyberprzestępców

Darmowy Netflix? Nic z tych rzeczy. Za oceanem pojawił się kolejny scam, który ma wyłudzać dane. Zapewne prędzej czy później pojawi się również w Europie - lub będzie dotyczył podobnych usług. Więcej informacji w poniższym newsie.

Za darmo wymarło, choć w czasach pandemii i siedzenia w domu wielu dostawców cyfrowych usług idzie nam na rękę. Na przykład do telewizorów Philipsa dodawany jest voucher na filmy w Rakuten.tv. Patrząc na inne okazje, PLAY daje swoim klientom dostęp do Amazon Prime Video, a CANAL+ zwiększa pakiety abonentom.

A co z Netflixem? No cóż, ostatnio Netflix obniżył jakość, zawieszając 4K. W międzyczasie w Stanach Zjednoczonych pojawił się fake o darmowym dostępie do tej usługi. Trzeba było jedynie wypełnić krótki kwestionariusz, podając swoje dane.

Darmowego Netflixa oczywiście się nie otrzymywało. Zdobyte przez cyberprzestępców dane zostają zapewne sprzedawane do różnych baz. Efekt? Więcej spamu na mailu i telefonów od telemarketerów.

komunikat dotyczący oszustwa na netflixa

Póki co nie było doniesień, że podobne oszustwo pojawiło się w Europie, lecz to pewnie kwestia czasu. A nawet jeśli nie będzie dotyczyło Netflixa, to czegoś innego.

Takie wieści zwykle wzbudzają śmiech na myśl o osobach, które naiwnie podały swoje dane. Wiedz jednak, że nie na takie rzeczy ludzie się nabierają.

Ostatnio pisałem o fake antywirusie, który... miał chronić użytkownika przed koronawirusem. Podobnie głupi zamysł miała fake aplikacja CovidLock. Jej rzekome zadanie? Ostrzeganie przed zbliżającym się chorym na koronawirusa. I takie coś było ściągane przez wiele osób!

No cóż, pandemia rodzi jeszcze więcej oszustów, ale gdyby nikt nie dawał się podpuszczać na takie głupoty, to zapewne cyberprzestępcy nie byliby tacy aktywni.

Źródło: businessinsider

blog comments powered by Disqus
Oszustwo na Netflixa - Kolejny fake cyberprzestępców