PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Netflix nie wyrabia i zawiesza 4K - Na razie w Europie

Netflix nie wyrabia i zawiesza 4K - Na razie w Europie

Oblężenie Netflixa trwa w najlepsze! Niestety, odbija się to na serwerach, przez co na jakiś czas pożegnamy jakość 4K w tej usłudze. Dotyczy to krajów europejskich. Szczegóły w poniższym newsie.

Netflix stał się dla wielu osób wybawieniem w czasach szalejącej pandemii. Trudno się temu dziwić, ponieważ ludzie siedzący w domach mogą się nudzić, a Netflix zapewnia dostęp do wielu ciekawych i popularnych seriali. Mijające dnie bywają z nimi bardziej znośne.

Pojawił się jednak pewien problem, a mianowicie za bardzo obciążone serwery. Było to w zasadzie kwestią czasu. Zewsząd dochodziły głosy, że ilość użytkowników omawianej usługi poszybowała w górę.

I co na to Netflix? No cóż, wyboru za bardzo nie było - udostępniane materiały będą w niższej jakości, przynajmniej w Europie (póki co). Oznacza to zawieszenie jakości 4K. Ma to skutkować zmniejszeniem zasobów o jakieś 25%.

Wiele osób zapewne się wkurzyło, ale kto mógł przewidzieć pandemię, siedzenie w domach i wpływ tego wszystkiego na wydajność serwerów Netflixa? Inaczej materiały utraciłyby płynność, a to dużo gorsze niż zmniejszenie jakości, która w Full HD i tak zadowoli sporą część użytkowników. Chyba że ktoś ma ogromny telewizor...

Źródło: BBC

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Netflix nie wyrabia i zawiesza 4K - Na razie w Europie