PODPOWIEDZI:

Znamy specyfikację zegarka Huawei Watch GT 2e

Znamy specyfikację zegarka Huawei Watch GT 2e

Przy okazji premiery oficjalnego pokazu najnowszych smartfonów z linii P40 chiński Huawei ma zamiar przedstawić światu nowy model swojego zegarka o nazwie GT 2e. Dzięki przeciekom poznaliśmy przybliżoną cenę, specyfikację oraz wygląd urządzenia.

Jak sama nazwa wskazuje, Huawei Watch GT 2e nie będzie rewolucją, a jedynie poprawioną wersją Huawei Watch GT 2, który trafił do sprzedaży względnie niedawno, bo w drugiej połowie 2019 roku.

Nowy zegarek ma zbliżone do poprzednika wymiary, wynoszące 53 na 10,8 na 46,8 milimetra. Producent ponownie zdecydował się również na sportowy wygląd urządzenia, o którego charakterze decydują kolorowe gumowe paski.

Huawei Watch GT 2e wyposażony zostanie w 1,39-calowy dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 453 na 454 punktów. Model posiadać ma 16 MB pamięci RAM oraz 4 GB wolnego miejsca na pliki użytkowników, takie jak muzyka czy audiobooki. Materiałów audio słuchać będziemy mogli dzięki szybkiemu modułowi Bluetooth w wersji 5.1, łącząc z urządzeniem bezprzewodowe słuchawki lub głośniki.

Niewątpliwą zaletą zegarka jest maksymalny czas działania na jedynym ładowaniu, który wyniesie nawet do 14 dni nieprzerwanej pracy. Wydajność na tym poziomie gwarantowana jest dzięki baterii 455 mAh oraz energooszczędnemu chipsetowi HiSilicon Hi1132.

Z powodu wciąż trwającego otwartego konfliktu chińskiego giganta z rządami USA oraz innych państw zachodnich, zegarek nie posiadać będzie standardowego oprogramowania Google’a i w całości oprze się na autorskich rozwiązaniach Huaweia, co z pewnością odstraszy niektórych konsumentów.

Posiadacze GT 2e skorzystają z GPS-u, licznika kroków, a także monitorów snu i pulsu. Nie znajdziemy tu jednak modułu NFC lub bardziej specjalistycznych mierników poziomu tlenu lub elektrokardiogramu. Według przecieków cena urządzenia będzie wahała się w granicach 200 euro (ok. 900 zł). Data premiery to 26 marca.

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Znamy specyfikację zegarka Huawei Watch GT 2e