PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Fallout 76 za darmo dla każdego, kto ma... Fallouta 76!

Fallout 76 za darmo dla każdego, kto ma... Fallouta 76!

Brzmi bez sensu? No cóż, musisz mi wybaczyć lekki clickbait w tytule, choć z drugiej strony... właśnie o to chodzi - ten kto ma Fallouta 76 na Bethesda.net, nabędzie go za darmo na Steamie. Bo na tej drugiej platformie wspomniana gra pojawi się 14 kwietnia.

To nie będzie kolejny news, który naśmiewa się z Fallouta 76... a przynajmniej bardzo się postaram, aby tak nie było. Leżącego nie wypada przecież kopać, prawda?

Przechodząc do tematu, sprawa wygląda prosto - jeżeli jesteś szczęśliwym (hah!) posiadaczem Fallouta 76 na Bethesda.net, to dostaniesz go za darmo na Steamie, gdy zadebiutuje na platformie Valve.

Mimo wszystko to miły gest, ponieważ sporo osób preferuje właśnie Steama. Mnie osobiście wkurza rozrzucanie gier między pierdyliard różnych platform, które wymagają rejestracji, odpalania itp.

Fallout 76 podczas rozgrywki

Ale - jak to z najnowszym Falloutem bywa - nie wszystko jest takie piękne. Po pierwsze, gracze nie przeniosą subskrypcji Fallout 1st oraz uzbieranych Atomów. Te drugie wypada więc wydać na coś w sklepie. Tak, przedmioty za Atomy da się już przetransferować.

Po drugie, Bethesda wymaga połączenia swojego konta z kontem Steam. Dokonuje się tego pod tym linkiem: https://bethesda.net/en/account/linked-accounts. No i pojawia się pewien zgrzyt, bowiem masa graczy skarżyła się, że łączenie kont... nie działa. Może to taka próba immersji, większego wejścia w zbugowany świat gry?

Łączenie kont w celu pozyskania darmowego Fallouta 76 na Steamie trwa do 13 kwietnia do godziny 5:59 czasu polskiego.

Co więcej, twórcy gry dorzucają coś jeszcze. Każdy, kto ma F76 i połączy swoje konta lub między 14 i 28 kwietnia kupi go na Steamie, otrzyma bonus. Co wchodzi w jego skład? Fallout, Fallout 2 oraz Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. No! I w takie gry to już można sobie zagrać. Sam pamiętam rewelacyjną drugą część, w którą jako dzieciak grałem długimi godzinami (a raczej dniami).

A Ty co sądzisz o serii Fallout? Jaka jest Twoja ulubiona część? O tę najmniej lubianą nawet nie pytam :)

Źródło: Bethesda

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Fallout 76 za darmo dla każdego, kto ma... Fallouta 76!