PODPOWIEDZI:

The Last of Us: Part II przełożone!

The Last of Us: Part II przełożone!

W ciemnym tunelu smutnych informacji o koronawirusie premiery gier były radosnymi światełkami. Niestety, do grona tytułów opóźnionych dołącza The Last of US: Part II! Poinformowano o tym za pośrednictwem Twittera.

The Last of Us to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. Wypuszczona jeszcze w 2013 roku na Playstation 3, zaskarbiła sobie serca fanów historią Joela oraz Ellie. Ojciec wspominający dramatyczną śmierć córki i dziewczyna, która może być rozwiązaniem zagadki epidemii stali się symbolem dojrzałości gier jako medium narracyjnego. 

Po remasterze na Playstation 4 i długim czasie oczekiwania na nową część, nasze apetyty były rozbudzone. Oliwy do ognia dodawał fakt, że gra od zapowiedzi w 2016 nie miała daty premiery, a cykl życia Playstation 4 powoli zbliżał się ku końcowi. Gdy we wrześniu otrzymaliśmy materiał z rozgrywką i datą premiery, oczekiwania stały się ogromne. Wydawało się, że premiera 29 maja 2020 roku nie może być zagrożona

The Last of US: Part II nie pojawi się na czas

Sony przeprasza i opóźnia premierę The Last Of Us: Part II

Niestety, Sony w porozumieniu z Naughty Dog, deweloperami gry, anuluje premierę. Powody zostały podane w krótkim Tweecie: 

Update: SIE has made the difficult decision to delay the launch of The Last of Us Part II and Marvel's Iron Man VR until further notice. Logistically, the global crisis is preventing us from providing the launch experience our players deserve.

— PlayStation (@PlayStation) April 2, 2020

Sony Interactive Entertainment musiało opóźnić grę z powodów logistycznych. Nie otrzymaliśmy informacji, co konkretnie przerywa łańcuch dostaw. Być może chodzi o tłocznie, których praca mogła być wstrzymana z powodu wirusa. 

Swoje stanowisko opublikowało także Naughty Dog: 

A message from us about the delay of The Last of Us Part II: pic.twitter.com/aGsSRfmJ8a

— Naughty Dog (@Naughty_Dog) April 2, 2020

Możemy się z niego dowiedzieć, że: 

  • Firma niemalże skończyła rozwój gry i skupia się na eliminacji ostatnich błędów;
  • Deweloperzy chcą, by gra zadebiutowała na całym świecie w mniej więcej tym samym momencie;
  • Gra będzie opóźniona do momentu, aż problemy logistyczne nie znikną.

Kto wie, czy sprawa nie jest częścią większych problemów Sony. Ostatnio zastanawiałem się, czy wybrać Playstation 5 czy Xbox Series X, jednak w obecnej sytuacji brak detali na temat wyglądu konsoli i premierowych gier jest dość niepokojący. 

Jak widać, nie wszyscy cierpią z powodu koronawirusa. CD Projekt RED jest już wart więcej niż PKO, PKN Orlen i PGNiG, a firma nie zamierza zwalniać tempa. Wrześniowa premiera na razie wydaje się niezagrożona. 

Źródło: IGN

blog comments powered by Disqus
The Last of Us: Part II przełożone!