PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Google Stadia Pro na dwa miesiące za darmo! Jak skorzystać w Polsce?

Google Stadia Pro na dwa miesiące za darmo! Jak skorzystać w Polsce?

Od kilku miesięcy Google udostępnia swoją usługę do grania w chmurze. Na razie jest ona dostępna na kilkunastu rynkach i posiada już pewną bibliotekę gier. Chętni mogą ją przetestować za darmo. Wiemy, jak zrobić to w Polsce.

Google Stadia to pierwsze tak zaawansowane rozwiązanie do grania w chmurze. Dostępne jest na komputerach osobistych poprzez przeglądarkę Chrome, jak i na telewizorze dzięki połączeniu z Chromecast (a w przyszłości zapewne dzięki aplikacjom do Smart TV). Jest także dostępna na wspieranych przez Google smartfonach.

Nie jest to usługa pozbawiona wad. W VideoNewsie 229 pisałem o nieudanej premierze pełnej problemów. Brak natywnego 4K, ogromny input lag czy blokada aktywacji konta dla tych, którzy kupili urządzenie przedpremierowo, pogrzebały wizerunek Stadii. Od tamtego czasu Google pracuje nad ulepszeniem jakości gier i wrażeń z rozgrywki. Teraz pojawiła się dobra okazja, by zrobić to za darmo.

Google Stadia Pro za darmo przez dwa miesiące - jak uzyskać dostęp?

Google udostępnia usługę Stadia w dwóch opcjach - zwykłej (Base) oraz Pro. Pierwsza opcja udostępniana jest za darmo, druga kosztuje 10 dolarów albo euro za miesiąc. Abonament Google Stadia Pro pozwala na rozgrywkę w 4K i dźwięk przestrzenny 5.1. Ponadto w przypadku płatnego rozwiązania gracze otrzymują dostęp do zniżek na wybrane tytuły, a niektóre z nich możemy pobrać za darmo.

Google Stadia działa na wybranych smartfonach (Źródło: Google Blog)

I właśnie ten abonament przez dwa miesiące możemy otrzymać bez dodatkowych kosztów. Co więcej, nie potrzebujemy do tego Chromecasta, jak miało to miejsce poprzednio. Gry odpalimy na przeglądarce bez dodatkowego sprzętu, a usługa obsłuży nasze kontrolery. Wystarczy założyć konto, pobrać aplikację na smartfona i grać. Dotychczasowi użytkownicy abonamentu Pro dostaną dodatkowe dwa miesiące za darmo.

 Otrzymamy także darmowe tytuły, a tych w kwietniu jest całkiem sporo: 

 • Destiny 2: The Collection (wszystkie dotychczasowe dodatki)
 • GRID
 • Gylt
 • SteamWorld Dig 2
 • SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech
 • Serious Sam Collection
 • Spitlings
 • Stacks on Stacks (on Stacks)
 • Thumper

Fanów klasycznej rozwałki na pewno ucieszy Serious Sam, a na miłośników wyścigów czeka solidnie oceniany GRID. Wszystko to po założeniu konta na stronie Google Stadia

Google Stadia niedostępne w Polsce. Jak obejść blokadę Regionalną?

Google Stadia jest obecnie dostępne w czternastu krajach: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Belgii oraz Królestwie Niderlandów (Holandii). Jak widzicie, Google Stadia nie zadebiutowała w Polsce. Nie oznacza to, że nie skorzystacie z usługi.

Zacznijcie od zainstalowania VPN. Zarówno darmowe, jak i płatne warianty powinny zadziałać, jednak te drugie zapewniają większą przepustowość, niezbędną przy tej usłudze. Taka usługa nie tylko pozwala dowolnie zmienić lokalizację, ale także zapewnia bezpieczeństwo. Pisaliśmy o tym, jak bardzo anonimowi jesteśmy w sieci i sytuacja nie wygląda za różowo. Płatne usługi VPN pozwalają na zabezpieczenie swoich danych przed dostawcą internetu. 
Do gier na Google Stadia będziemy potrzebowali VPN

Gdy już jesteśmy zalogowani i serwisy lokalizują nas z innego kraju, czas na zakładanie konta. Niezbędne będą dane karty płatniczej, z której po okresie próbnym będzie pobierane 10 dolarów/euro miesięcznie. Po tym czasie możecie oczywiście zrezygnować z usługi. Problemem może być brak obsługi transakcji walutowych na waszej karcie, dlatego przed jej podaniem upewnijcie się, że takowa transakcja zadziała. 

Minimalne wymagania odbioru danych dla Google Stadia to (przy użyciu VPN mogą być wyższe):

 • Maksymalnie 720p/60 FPS - 10 megabitów na sekundę
 • Maksymalnie 1080p/60 FPS z HDR-em i dźwiękiem 5.1 - 20 megabitów na sekundę
 • Maksymalnie 4K/60 FPS z HDR-em i dźwiękiem 5.1 - 35 megabitów na sekundę

Gdy już uda się uruchomić wam usługę, sprawdźcie, jaką maksymalną rozdzielczość możecie osiągnąć. Domyślnie gry będą odtwarzane w 1080p, co ma pomóc w nieprzeciążaniu globalnej sieci. 

Dajcie znać, jeśli uda wam się skorzystać z promocji!

Źródło: Stadia Blog via Polygon

blog comments powered by Disqus
Google Stadia Pro na dwa miesiące za darmo! Jak skorzystać w Polsce?