PODPOWIEDZI:

Polska firma przygotuje efekty specjalne do drugiego sezonu Wiedźmina

Polska firma przygotuje efekty specjalne do drugiego sezonu Wiedźmina

Platige Image odpowiedzialne za efekty specjalne pierwszego sezonu Wiedźmina będzie się tym zajmować również w kolejnym. Informacja została oficjalnie potwierdzona, a za pracę nad drugą częścią przygód kultowego zabójcy potworów firma ma otrzymać 7 milionów złotych.

Netflix i Platige

Wygląda na to, że Netflix jest bardzo zadowolony z pracy polskiego studia. Tak jak w poprzedniej serii Polacy będą wpływać na wygląd wszystkich ośmiu odcinków. Do tego producentem wykonawczym całego sezonu zostanie spółka zależna - Platige Films.

Jeśli chodzi o konkretne przykłady grafiki komputerowej wykonanej przez rodzimą firmę, to były to między innymi magiczne portale czy drzewo Shan-Keyan. Prace nad każdym epizodem trwały około trzech tygodni, co daje praktycznie pół roku działań postprodukcyjnych. Taki sam czas ma to trwać w przypadku sezonu drugiego. Za to spółka otrzyma 7,2 miliona złotych.

Platige Image to utytułowane na arenie międzynarodowej studio parające się animacjami i efektami specjalnymi. Na koncie firmy są między innymi nagroda BAFTA czy nominacja do Oscara za krótkometrażową animację “Katedra” - Tomasza Bagińskiego.

Popularny mem związany z serialem Wiedźmin

Kiedy premiera drugiego sezonu Wiedźmina?

Z powodu Covid-19 zdjęcia zostały wstrzymane po miesiącu od rozpoczęcia. Wirusem zaraził się jeden z aktorów obecnych na planie, obsadzony do roli Nivenella Kristofer Hivju - znany z postaci Tormunda w serialu Gra o Tron. Według szacunków branża filmowa ma wznowić działanie we wrześniu tego roku, wtedy też najprawdopodobniej zdjęcia do nowego sezonu zostaną wznowione.

Ostatnio trwało to około roku, a ostatecznym terminem zakończenia prac nad obróbką materiału był listopad 2019 roku - Wiedźmin zadebiutował miesiąc później. Polskie studio tym razem ma poradzić sobie do końca lipca 2020 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy sezon przygód naszego niezbyt wygadanego bohatera otrzymamy w sierpniu bądź wrześniu 2020.

Co do efektów specjalnych wiele osób miało mieszane uczucia. Serial odniósł jednak niemały sukces, co napawa nadzieją, że wszelkie przywary pierwszego sezonu zostaną w drugim zniwelowane. A wy co myślicie o serialowej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło:baniekr.pl; redanianintelligence.com

Dowiedz się więcej:

  1. ZAiKS znów zagląda do kieszeni - Szuka pieniędzy ze smartfonów
  2. Aplikacja TikTok z dwoma miliardami pobrań
  3. Kwarantanna sprzyja Netfliksowi - Skokowy wzrost subskrypcji w 2020 roku
blog comments powered by Disqus
Polska firma przygotuje efekty specjalne do drugiego sezonu Wiedźmina