PODPOWIEDZI:

Empik Music – Startuje nowy polski serwis streamingowy

Empik Music – Startuje nowy polski serwis streamingowy

Firma Empik uruchamia nowy muzyczny serwis streamingowy, który będzie konkurować na polskim rynku z gigantami takimi jak Spotify. Według zapewnień producentów usługa, która na razie dostępna jest tylko z poziomu aplikacji mobilnej, oddaje w nasze ręce miliony utworów z całego świata. Model biznesowy serwisu opiera się na miesięcznych opłatach abonamentowych.

W katalogu Empik Music znalazła się muzyka wykonawców z całego świata związanych z dużymi wytwórniami, takimi jak Sony, Warner czy Universal. Empik równocześnie kładzie duży nacisk na to, by dobrze reprezentować najważniejszych polskich artystów. W tej chwili w bibliotece znajdziemy blisko milion utworów, ale oferta ta będzie w najbliższym czasie stale rozszerzana. Tysiące z udostępnionych piosenek posiadają także funkcję wyświetlania ich tekstów.

Empik Music dostępny jest tylko z poziomu aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS. W przyszłości pojawić ma się jednak także wersja przeglądarkowa oraz opcja instalacji serwisu na najpopularniejszych modelach telewizorów z funkcją Smart. Usługa dostępna jest tylko w abonamencie. Miesięczna opłata wynosi 19,99 zł. W sumie nieco mniej zapłacimy decydując się od razu na opcję trzymiesięczną (59,97 zł), sześciomiesięczną (104,99 zł) lub roczną (199,99 zł).

Niezdecydowane osoby mogą sprawdzić serwis za darmo przez 30 dni. Posiadacze abonamentu Empik Premium otrzymują z kolei dwa miesiące okresu próbnego bez opłat. Zachętą dla osób, które nie korzystały dotychczas z serwisów streamingowych, jest możliwość opłacenia abonamentu gotówką w kasach sklepów Empik.

Dodatkową atrakcją dla użytkowników usługi mają być playlisty złożone przez popularnych polskich muzyków, a także specjalna cotygodniowa lista ulubionych utworów, która przygotowywana jest przez Wojciecha Manna. Aplikacja Empik Music pozwala także na import naszej playlisty z konkurencyjnych serwisów oraz odsłuchiwania muzyki w tryb offline.

Moblina aplikacja Empik Music oferuje funkcje zblizone do konkurencji.

Źródło: Empik

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Empik Music – Startuje nowy polski serwis streamingowy